Μπαρτσελόνα: Πρώτο φιλικό στις ΗΠΑ με «εξάρα» (video)

Μπαρτσελόνα
 clock 12:50 | 20/07/2022

Δυναμικά ξεκίνησε τη σεζόν η Μπαρτσελόνα, αφού ήταν εντυπωσιακή στο εμφατικό 6-0 επί της Ιντερ Μαϊάμι, σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στις ΗΠΑ.

Ο Τσάβι έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του με τους Καταλανούς να πετυχαίνουν από τρία τέρματα σε κάθε ημίχρονο.

Οι «μπλαουγκράνα» στο 20ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με τον Ομπαμεγιάνγκ, ενώ στο 26ο λεπτό ο Ραφίνια με εκπληκτικό πλασέ πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0, ενώ στο 41' ο Φατί με τρομερό σουτ στην κίνηση έστειλε τους Καταλανούς στα αποδυτήρια με προβάδισμα τριών τερμάτων.

Η Μπαρτσελόνα, συνέχισε να είναι σαφώς ανώτερη και με τους Γκάβι (55'), Ντεπάι (69') και Ντεμπελέ (70') διαμόρφωσε το τελικό 6-0.