MLS: O Φούντας λύτρωσε στο 95' τη DC United στο ντεμπούτο του Ρούνεϊ (video)

φουντας
 clock 09:23 | 01/08/2022

Ο Ταξιάρχης Φούντας συνεχίζει να εντυπωσιάζει στο MLS και ήταν εκείνος που σκόραρε στο 95' της αναμέτρησης της DC United με την Orlando City, χαρίζοντας τη νίκη (2-1) στην ομάδα του στο ντεμπούτο του Ρούνεϊ στον πάγκο.

O Έλληνας επιθετικός σκόραρε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε τη νίκη στην DC United κόντρα στην Ορλάντο Σίτι, στο ντεμπούτο του Γουέιν Ρούνεϊ στην τεχνική ηγεσία της πρώτης.

Με το γκολ αυτό, ο 26χρονος έφτασε τα 11 γκολ σε 14 συμμετοχές στο MLS!

Να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στο σκορ μέχρι το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρη στο γκολ του Τζούνιορ Ούρσο στο 9'. Στο 91' ο Κρις Ντάνκιν είχε ισοφαρίσει και στο 95' ο Φούντας ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή.

SAMARTZIDIS CUP ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Δεύτερη η Εθνική πόλο

ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΕΝΑ: Θρίαμβος του Φερστάπεν στην Ουγγαρία