Μεγάλο «διπλό» ο Παναιτωλικός στην Τούμπα, 2-1 τον ΠΑΟΚ

clock 21:35 | 31/01/2015

Σπουδαία νίκη πήρε ο Παναιτωλικός στην Τούμπα, καθώς επικράτησε του ΠΑΟΚ με 2-1 στις καθυστερήσεις, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League. O «Δικέφαλος του Βορρά» χάνει έδαφος στη μάχη του τίτλου αφού κινδυνεύει να βρεθεί στο -5 από τον Ολυμπιακό. Το σκορ άνοιξε ο Άλβες στο 7ο λεπτό με πέναλτι κάνοντας το 1-0 για τους Αγρινιώτες. Στο 73’ ο Μακ ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους αλλά ο Παναιτωλικός έφυγε από την Θεσσαλονίκη με το «τρίποντο» χάρη στο τέρμα (ξανά) του Άλβες στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.