Μεγάλη νίκη ο ΑΓΟΡ απέναντι στον Απόλλωνα με 56-71

clock 18:53 | 21/03/2015

Ο ΑΓΟΡ πήρε μεγάλη νίκη στην  Περιβόλα επί του Απόλλωνα με 56-71 και είναι αγκαλιά με την 6η θέση μετά από 21 αγωνιστικές στην Α1.

Το Ρέθυμνο έκανε εξαιρετικό ξεκίνημα με τον Απόλλωνα να προσπαθεί λύσεις, που όμως ήταν παροδικές, καθώς η ομάδα του  Θανάση Σκουρτόπουλου είχε περισσότερες επιλογές στην επίθεση και ανέβαζε την διαφορά ενώ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν μπροστά με 25-37.

Ο Απόλλωνας βελτίωσε κάπως τα ποσοστά του μετά το ημίχρονο, αλλά το Ρέθυμνο συνέχισε να έχει τον έλεγχο και έτσι στο 30ο λεπτό ήταν μπροστά με 41-52.

Το Ρέθυμνο συνέχισε να έχει τον έλεγχο και με την δυναμική τους εμφάνιση στην τελευταία περίοδο ήταν μπροστά με 49-66 στο 35ο λεπτό, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη τους.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 56-71 για τον ΑΓΟΡ που  ζευγάρωσε τις νίκες του απέναντι στον Απόλλωνα και διεκδικεί με αξιώσεις την 6η θέση.