Mε απίστευτη ανατροπή η Ελλάδα στα τελικά του Eurovolley!

clock 20:48 | 26/08/2018

Θρίαμβος της Εθνικής βόλει των  Ανδρών στο Μπακού! Η «γαλανόλευκη» αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ από το Αζερμπαϊτζάν, γύρισε, με τις αλλαγές του κόουτς Ανδρεόπουλου, το ματς, το κέρδισε με 3-2 σετ και ταυτόχρονα, με την τέταρτη συνεχόμενη νίκη στον 7ο όμιλο εξασφάλισε και μαθηματικά, την πρόκριση στην τελική φάση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος του 2019.
«Χρυσές» αλλαγές για την Εθνική οι Στιβαχτής (4 άσσοι) και Κοκκινάκης που μπήκαν στο 3ο σετ και άλλαξαν το ροή του ματς. Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Θανάσης Πρωτοψάλτης που έκανε ματς καριέρας με 19 πόντους και απίστευτο ρεπορτόριο στην επίθεση. Πρώτος σκόρερ της Εθνικής ήταν ο Ζουπάνι με 21 πόντους, 13 είχε ο Κοκκινάκης και 10 ο Πετρέας (4 μπλοκ).