Λεβαδειακός-Εργοτέλης 1-0: Παρέμεινε στην κορυφή παρά την ήττα (video)

Εργοτέλης λεβαδειακός
 clock 17:03 | 13/03/2021

Ο Λεβαδειακός κέρδισε το ντέρμπι με τον Εργοτέλη (1-0), ωστόσο οι κιτρινόμαυροι παρέμειναν στην πρώτη θέση της Super League  2 καθώς ο Διαγόρας υπέστη ήττα σοκ στη Ρόδο από τον Απόλλωνα Λάρισα; με 1-0.

Ο Εργοτέλης ήταν πολύ κακός στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο έκανε δώρο το γκολ στους γηπεδούχους. Στο 26’ από λάθος του Μαζουλουξή, ο Μπιανκόνι πέτυχε το 1-0 και στο 30’ ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι. Στην επανάληψη ήταν καλύτερος αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει παρότι είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον Κόνραντ και Τσέλιο.

Νίκη για τα Χανιά

Με νίκη συνέχισαν τα Χανιά (1-0 τον Καραϊσκάκη), ενώ ο Ιωνικός επικράτησε με ανατροπή (3-2) στα Τρίκαλα σκοράροντας στο 90' και το 95'.