Κυπελλούχος η Αλ Χιλάλ του Γιώργου Δώνη

clock 21:17 | 06/06/2015

Ο Γιώργος Δώνης κατέκτησε τον πρώτο του τίτλο ως προπονητής με την Αλ Χιλάλ στη Σαουδική Αραβία.H ομάδα του μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό στο King Cup, με 7 - 6 επί της Αλ Νασρ , στη διαδικασία των πέναλτι.

Ο αγώνας τελείωσε 0 - 0 και η ομάδα του Έλληνα τεχνικού βρέθηκε πίσω στο σκορ στην παράταση, όμως στο τελευταίο λεπτό του έξτρα χρόνου, ο Τζαφαλί ισοφάρισε σε 1-1 και ο Δώνης το πανηγύρισε έξαλλα μαζί με τους παίκτες του, βουτώντας κυριολεκτικά πάνω στο κουβάρι που είχαν κάνει.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι, όπου η Αλ Χιλάλ κατέκτησε τελικά το τρόπαιο με 7-6.