Κύπελλο: Ισοπαλία 1-1 ο ΟΦΗ με Ξάνθη

clock 21:34 | 12/02/2015

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι του ΟΦΗ με την Ξάνθη στο «Θ. Βαρδινογιάννης», για τον πρώτο προημιτελικό μεταξύ των δυο ομάδων, για το Κύπελλο. Το σκορ άνοιξε ο Κουτσιανικούλης σχεδόν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό. Η Ξάνθη ισοφάρισε στο 53’ με τον Σολτάνι. Οι φιλοξενούμενοι στο φινάλε είχαν και δυο δοκάρια. Το τελικό 1-1  δίνει ένα προβάδισμα στην Ξάνθη, για την πρόκριση.

ΟΦΗ: Λόρια, Μπολάκης, Μονιάκης (69’ Μαραθιανός), Φαζός, Δαμιανάκης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Μακρής, Ροβίθης, Κουτσιανικούλης (81’ Περογαμβράκης), Μερεμπασβίλι (64’ Τζορτζ)

Ξάνθη: Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Παπάζογλου, Όμποντο, Παπαστεριανός (52’ Βασιλακάκης), Κλέιτον (77’ Βάλτερ), Γούτας, Καπετάνος (69’ Φλίσκας)