Κύπελλο Ερασιτεχνών: Πρόκριση ο ΟΦΙ

clock 21:12 | 09/05/2018

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών πήρε ο ΟΦΙ που κέρδισε 2-0 τον ΠΑΝΟΜ με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό με αυτογκόλ του Αντώνη Αραβιάκη και 13 λεπτά αργότερα ο ΟΦΙ διπλασίασε τα τέρματα του με κεφαλιά του Ντιατά. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μίγγα.

ΟΦΙ: Πρίφτης, Πηγιάκης, Τσελέπης, Καραγιάννης, Πετάσης (60′ Μίγγας), Κορέτα (90′ Ακαμωτάκης), Ουζούνογλου, Παπαδόπουλος, Κορομηλάς, Μπλέντι Μούτσα (75′ Σταχτιαρης). Ντιατά (71′ Κωνσταντίνου).

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριουδάκης, Μανιαδής (64′ Χαλκιαδάκης), Τζιράκης, Ντιούριτς, Μαυρίδης, Δαριβιανάκης, Αραβιάκης, Διαμαντάκης, Κατσούλης, Μυλωνας, Συσκάκης.