Θησέας Αγριάς-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 1-0
Παναγρινιακός-Ελασσόνα                        2-0
Μακεδονικός-ΑΟ Υπάτου                         0-1
Κοζάνη-Πανδραμαϊκός                             2-0
Εδεσσαϊκός-Αρης Αβάτου                         3-0
Αναγέννηση Πλαγιάς-Ποσειδών Ν. Μηχανιώνας 0-2
Εθνικός Σοχού-Αγροτικός Αστέρας      3-0
ΠΟ Φήκης-Αμβρυσσέας Διστόμου          1-0
Αλεξανδρούπολη-Αχέρων Καναλακίου 3-4 πέναλτι (1-1 κ.α. + παράταση)

2ος όμιλος
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ερμής Μελιγούς 3-0
Γιούχτας-Αήττητος Σπάτων                    4-3 πέναλτι (1-1 κ.α. + παράταση)

Η ομάδα των Αρχανών προηγήθηκε στο 5ο λεπτό με τον Δωματά, ο Αήττητος κατάφερε να βρει το δρόμο προς την ισοφάριση και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Ο Γιούχτας ήταν καλύτερος, είχε ευκαιρίες (είχε και δοκάρι), αλλά η ιστορία της αναμέτρησης γράφτηκε στη... ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι. Εκεί την παράσταση έκλεψε ο Γιώργος Κόλλιας που με δύο αποκρούσεις έγινε ο ήρωας της αναμέτρησης.

Με σκορ 4-2 ο Γιούχτας συνεχίζει την πορεία του στο Κύπελλο Ελλάδας παίρνοντας ακόμα μία πανάξια πρόκριση!

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Γελαδάρης, Τζανής(108′ Λογοθέτης), Ραπτάκης, Κοντογιάννης(51′ Ψαρράς), Δωματάς, Φραγκουλάκης, Μέμμος(77′ Σφυρογιαννάκης), Πλουσής

ΑΟΑΝ-Πανελευσινιακός                         3-2
Εθνικός-Κερατσίνι                                  3-0
Διαβολίτσι-ΠΑΟ Ρουφ                           1-3
Αίας Σαλαμίνας-Παναχαϊκή                    0-2
Αταλάντη-Νέα Αρτάκη                            0-1
Προοδευτική-Αρης Σκάλας 2-1
ΠΟΑ-Ηλιούπολη                                    3-4 πέναλτι (3-3 κ.α. + παράταση)

Ο ΠΟΑ προηγήθηκε με 2-0 και 3-1, αλλά ισοφαρίσθηκε με αυτογκόλ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και τελικά αποκλείσθηκε από την Ηλιούπολη στη διαδικασία των πέναλτι.

Η ομάδα του Ανέστη Αναστασιάδη ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι και πήρε το προβάδισμα στο 15’ με τον Ολιβέιρα, ενώ στο 34’ ο Αννιτσάκης με κεφαλιά σημείωσε το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση τέσσερα λεπτά αργότερα, μειώνοντας σε 3-2 με τον Ταβάρες, όμως το φινάλε του ημιχρόνου είχε «πράσινο»… χρώμα.

Ήταν το 43ο λεπτό, όταν ο Ολιβέιρα βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Καϊμακαμούδη, που δε δυσκολεύτηκε να πετύχει το 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ηλιούπολη μπήκε γρήγορα και πάλι στο ματς, με τον Ντινιωτάκη να σκοράρει για το 3-2.

Το παιχνίδι απέκτησε μια… άγρια ομορφιά και εν τέλει είχε φινάλε… θρίλερ. Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Αννιτσάκης στην προσπάθεια του να απομακρύνει με αυτογκόλ έφερε το παιχνίδι στο 3-3 και η… σκυτάλη πήγε στην παράταση.Αξίζει να σημειωθεί ότι στο τελευταίο πέναλτι (που καθόρισε και την πρόκριση) ο Γιαγκιόζης απέκρουσε την εκτέλεση του Κράσι, αλλά ο διαιτητής διέταξε επανάληψη.

ΠΟΑ: Γιαγκιόζης, Σαμουηλίδης (81’ Χατζηανδρέου), Σαβουϊδάκης (91’ Λέλεκας), Τσιρούδης (81’ Γιαλυτάκης), Σένκα (73’ Νίκολι), Καϊμακαμούδης (93’ Βοργιάς), Κερμενίδης, Ολιβέιρα, Μειρέλες, Πατινιώτης, Αννιτσάκης.

Άρης Σούδας-Χαραυγιακός                2-1

ΦΟΡΜΟΥΛΑ1: Ο Ρικιάρντο χάρισε την πρώτη νίκη στην McLaren μετά από εννέα χρόνια (vid)

Ράλι Ακρόπολις : Nικητής o Ροβάνπερα