Κόλλησαν στο μηδέν Εργοτέλης και Ολυμπιακός Βόλου

clock 17:14 | 15/11/2015

Ο Εργοτέλης αν και καλύτερος έμεινε στο 0-0 με τον Ολυμπιακό Βόλου στο Παγκρήτιο Σταδιο.Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να βρουν τον τρόπο να διασπάσουν την άμυνα των Θεσσαλων που επιστράτευσαν και καθυστερήσεις για να πάρουν την ισοπαλία.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Εργοτέλης είχε μια ανούσια υπεροχή και δυο καλές ευκαιρίες στο 5’ με τον Καλέ και στο 29’ με το Μάνο.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι εγκλωβίστηκαν από το αμυντικό παιχνίδι του Ολυμπιακού Βόλου και δεν μπόρεσαν να απειλήσουν με αξιώσεις την εστία του Στρατηλάτη.Με 10 παίκτες τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι, καθώς ο Νάστος στο 90+2΄αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

Εργοτέλης (Σ. Λαμπράκης): Αθανασίου, Στεβάνοβιτς, Πίτσος, Γρομητσάρης, Κυριακόπουλος, Αυγενικού, Φουκαράκης, Μάνος (57' Δωματάς), Καλέ, Μπουρσέλης (72' Παμλίδης), Ίνιατς.
Ολυμπιακός Β (Σ. Παπαδόπουλος): Στρατηλάτης, Καραμανλής (33' Νικολόπουλος), Αρβανίτης, Καρράς, Μπουτζίκος, Νάστος, Ντεπέτρις, Ζέρης, Νικολιάς (71' Χιντζίδης), Τσιλιγκίρης (46' Σκοπελίτης), Διαμαντόπουλος.

Αποδοκιμασίες σε Μπέο

Μετά το τέλος του αγώνα αποδοκιμάστηκε έντονα από φιλάθλους του Εργοτέλη ο ισχυρός άνδρας του Ολυμπιακού Βόλου ,Αχιλλέας Μπέος.
Αντίθετα καταχειροκροτήθηκαν κατά τη διάρκεια του αγώνα οι πρώην άσσοι του Εργοτέλη ,Ρομάνο και Μπουχαλάκης που παρακολούθησαν το ματς