Ηττήθηκε ο ΟΦΗ 1-0 από την Μπρέντα στο φιλικό

clock 22:04 | 01/08/2014

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 1-0 στο τελευταίο του φιλικό στην Ολλανδία κόντρα στην Μπρέντα. Η γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μάτιτς στο 29’ έπειτα από κακή συνεννόηση της άμυνας του ΟΦΗ. Ο Τζενάρο Γκατούζο στο πρώτο ημίχρονο χρησιμοποίησε τους: Δασκαλάκη, Φαζό, Τριποτσέρη, Μονιάκη, Στάθη, Μακρή, Φραγκουλάκη, Μπανούση, Κουτσιανικούλη, Σίσιτς και Πετρόπουλο. Στο δεύτερο ημίχρονο πέρασαν στο παιχνίδι οι Ραζάκ,Τζορτζ, Μαραθιανός και Αρτόλα. Στο 81’ ο Λαμπρόπουλος πήρε τη θέση του Μαραθιανού και στο 86’ ο Δαμιανάκης τη θέση του Φαζού. Στο 52΄ ο ΟΦΗ είχε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-1 όταν ο Στάθης βρήκε ωραία τον Τζορτζ αλλά το πλασέ του τελευταίου πέρασε άουτ. Δύο λεπτά αργότερα ο ΟΦΗ είχε νέα πολύ καλή στιγμή όταν το σουτ του Μαραθιανού πέρασε άουτ. Στο 57΄ η Μπρέντα είχε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-0 όμως η μπάλα δεν έκανε το χατήρι στους γηπεδούχους που είχαν δοκάρι. Η Μπρέντα στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης είχε δύο ακόμα καλές στιγμές με τον Δασκαλάκη να κρατάει ανέπαφη την εστία του.