Ήττα στην παράταση για τον Ολυμπιακό στη Μάλαγα

clock 21:12 | 30/03/2018

Ο Ολυμπιακός αν και προηγήθηκε με 67-74 στο 38', γνώρισε την ήττα από την Μάλαγα (87-85), χάνοντας το ματς μέσα από τα χέρια του, αφού αστόχησε στο τελευταιο σουτ της κανονικής περιόδου, αλλά και της παράτασης.
Στην παράταση οι Μάντζαρης και Τιλί ευστόχησαν από την περιφέρεια, δίνοντας στον Ολυμπιακό το προβάδισμα με 77-80 στο σκορ, αλλά με τον ίδιο τρόπο απάντησε ο Βαζίνσκι, φέρνοντας το σκορ στα ίσα (82-82). Στα 44’’ πριν το τέλος, ο Παπαπέτρου «πυροβόλησε» από την περιφέρεια (82-85), αλλά ο Βαζίνσκι απάντησε και πάλι με τον ίδιο τρόπο (85-85), με τις δύο ομάδες να κάνουν… διαγωνισμό τριπόντων. Στην τελευταία επίθεση, αστόχησε ο Παπαπετρου και στα 2’’ πριν τη λήξη, ο Όγκοστιν ευστόχησε, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με 87-85.
Τα δεκάλεπτα: 19-22, 47-33, 54-56, 74-74, 87-85