Ισοπαλία στου Γάλλου για την Επισκοπή κόντρα στην Καλλιθέα

Επισκοπή Ρεθύμνου
 clock 16:39 | 10/04/2021

Η Επισκοπή έφτασε τους 5 βαθμούς μετά από 4 αγώνες ενώ η Καλλιθέα έχει έναν βαθμό περισσότερο.

Η πρώτη καλή στιγμή για την Επισκοπή έγινε στο 9', όταν μετά από την σέντρα του Λίμα  ο Τσόφλιος έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Πάντος μπλόκαρε.

Στο 17' η Καλλιθέα απάντησε στις ευκαιρίες όταν μετά από Φάουλ του Στούπη προκλήθηκε σύγχυση στην άμυνα της Επισκοπής, αλλά το σουτ του Καλύβα που δεν βρήκε τον στόχο.

Τρία λεπτά αργότερα νέα ευκαιρία για την Καλλιθέα, όταν ο Καλύβας έκανε τη σέντρα η μπάλα έφτασε στον Καββαδία που έκανε το σουτ όμως η μπάλα έφυγε άουτ.

Ο δυνατός αέρας δεν επέτρεψε στις ομάδες να κάνουν άλλες ευκαιρίες και το ημίχρονο έληξε 0-0.

Στο 51'  ο Καραγιάννης έκανε την σέντρα, ο Τσιριγώτης έκανε το γυριστό σουτ αλλά ο Πάντος μπλόκαρε.

Η Επισκοπή έχασε την μεγαλύτερη της ευκαιρία στο 78' όταν ο  Τσιριγώτης έκλεψε από τον αμυντικό της Καλλιθέας βγήκε απέναντι από τον Πάντο όμως ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων άνοιξε λίγο το κοντρόλ και το σουτ που επιχείρησε κατέληξε... πλάγιο.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιαμισκο Βέλιτς) Δημιζας, Καραγιάννης, Λάμτσε, Παναγιωτίδης, Γιαννούτσος, Πολυχρόνης, Λίμα, Σουμπασάκης, Νάνι, Τσιριγώτης, Τσόφλιος

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γιάννης Τάτσης) Πάντος, Καραγιάννης, Παντελίδης, Κρητικός, Καντέ, Στούπης, Μαρουκάκης, Καλύβας, Σταύρου, Καββαδίας, Παπαγγελής

Διαιτητές: Πατεμτζής, Δασκαλάκης, Πλάκας (Ηρακλείου, Ηρακλείου-Δυτικής Αττικής)