Ισοπαλία η Ντόρτμουντ 2-2 με την Ντάρμσταντ

clock 22:00 | 27/09/2015

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι της Ντόρτμουντ με την Ντάρμσταντ.

Η νεοφώτιστη ομάδα προηγήθηκε στο σκορ με τον Χέλερ στο 17ο λεπτό ενώ η Μπορούσια είχε την κατοχή της μπάλας και έχασε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να παραβιάσει την αντίπαλη εστία.

Στο 63ο λεπτό η Ντόρτμουντ με σκόρερ τον Ομπαμεγιάνγκ ισοφάρισε σε 1-1 και οχτώ λεπτά αργότερα, ο Γκαμπονέζος επιθετικός διπλασίασε τα δικά του τέρματα, αλλά και αυτά της ομάδας του.

Όμως, οι φιλοξενούμενοι με τέρμα του Σούλου στο 90ο λεπτό «πάγωσαν» εκ νέου το γήπεδο και πήραν την πολύτιμη ισοπαλία 2-2.

Η Μπορούσια πλέον βρίσκεται στο -4 από την πρωτοπόρο Μπάγερν Μονάχου, με την οποία κοντράρεται την επόμενη αγωνιστική στην «Allianz Arena».

Η Ντάρμσταντ διατήρησε το εκτός έδρας αήττητο, ενώ μετά από επτά αγωνιστικές έχει μόλις μια ήττα και αυτή από την Μπάγερν.

Η ενδεκάδα της Ντόρτμουντ (4-2-3-1): Μπούρκι, Γκίντερ, Παπασταθόπουλος, Χούμελς, Σμέλτσερ, Βάινγκλ, Γκουντογκάν, Καγκάβα (90’+2’ Ράμος), Ρόις (59’ Γιανουζάι), Μικχιταριάν, Ομπαμεγιάνγκ.