Ισοπαλία 1-1 ο ΟΦΗ με Καλλονή

clock 19:13 | 17/12/2014

Ισόπαλος 1-1 ήρθε ο ΟΦΗ με την Καλλονή στο «Θ. Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής. Η Καλλονή κέρδισε πέναλτι στο 68’ σε χέρι του Τριποτσέρη, το οποίο  εκτέλεσε εύστοχα ο Χουάνμα στο 70ο λεπτό. Η απάντηση του ΟΦΗ ήταν άμεση καθώς ισοφάρισε τρία λεπτά αργότερα, στο 73’ με κεφαλιά του Μακρή. Ο ΟΦΗ έχασε και δυο σημαντικές ευκαιρίες στο 14’ και στο 86’. Με το αποτέλεσμα αυτό οι «ασπρόμαυροι» παραμένουν στη ζώνη του υποβιβασμού.

ΟΦΗ (Τζενάρο Γκατούζο): Λόρια, Τριποτσέρης, Αντελέγιε, Μπανούσης (72’ Ροβίθης), Μονιάκης (54’ Φερνάντεθ), Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μερεμπασβίλι, Στάθης, Μακρής, Μιλιάζες
Στον πάγκο: Αγριμάκης, Δαμιανάκης, Μεϊτέ, Μπολάκης, Μαραθιανός

Καλλονή (Γιάννης Ματζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Βαλιός (63’ Μπαρέρα), Αντέτζο, Γιορένε, Κεϊτά, Καλτσάς, Τσαμπούρης (66’ Πιπίνης), Στεβάνοβιτς, Καμαρά (46’ Ναβάρο), Χουάνμα
Στον πάγκο: Αλέξιτς, Λεοζίνιο, Μανούσος, Μίνγκας, Μίνγκας