Ισοπαλία 1-1 ο Ηρακλής Ψαχνών με την Κέρκυρα

clock 20:13 | 27/04/2014

Ηρακλής Ψαχνών και Κέρκυρα ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 στην Εύβοια και έπιασαν την Νίκη Βόλου στους 11 βαθμούς. O Σουάνης στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους σημείωσε το τέρμα για την Κέρκυρα. Στην επανάληψη τα Ψαχνά έφεραν το ματς στα ίσια στο 60' με  υποδειγματική εκτέλεση φάουλ του Μπουμάλ. Στην συνέχεια το παιχνίδι έχασε τον ρυθμό του, με τους φιλοξενούμενους να ψάχνουν την απάντηση μόνο στα τελευταία λεπτά, χωρίς όμως καμία επιτυχία.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Παλαιολόγος, Παληγεώργος, Τζανής, Μπακομήτρος, Γκεμίσης, Τσιμότζι, Τσούτσης (46' Σταματής), Γκμπαγκουιντί (70' Οχάντζα, 86' Ντελέκος), Μπουμάλ, Κρητικός.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Βρονταράς, Βλάχος, Μαραγκός, Καραγιαννίδης, Βενέτης, Σουάνης, Καραδέμητρος, Γκόμεζ, Κόντος (65' Μπεριάν), Ανδρεόπουλος (74' Παρασκευαΐδης), Σίκιμιτς (83' Μπαλντοβαλίεφ).