Ισοπαλία 0-0 ο Πλατανιάς με Καλλονή

clock 17:12 | 29/11/2014

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) έληξε το παιχνίδι της Καλλονής με τον Πλατανιά. Οι δυο ομάδες είχαν ευκαιρίες, πλήρωσαν όμως την αστοχία τους να σημειώσουν κάποιο τέρμα και έτσι πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας. Η Καλλονή είχε μια ευκαιρία στο 2’ με τον Αντέγιο, ενώ ο Πλατανιάς αμέσως ανέβασε την απόδοση του και στο 7’ έγινε σέντρα από τα δεξιά, αλλά δεν μπόρεσε ο Τόρες να φθάσει στην μπάλα. Στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου ο Λεοζίνιο  έπιασε ωραίο φαλτσαριστό σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλλονή θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ με τον Ναβάρο, που βγήκε απέναντι στον  Ολιμπά αλλά δεν τελείωσε σωστά τη φάση. Στο 54’ ο Αγκιλέρα βγήκε τετ α τετ με τον Χογκ, ο οποίος έδιωξε τη μπάλα, αλλά ο παίκτης της ομάδας των Χανίων  υποδείχθηκε λανθασμένα σε θέση off-side. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Καμαρά να πιάνει την κεφαλιά αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει από το μισό μέτρο.

Καλλονή (Ματζουράκης): Χογκ, Αναστασιάδης, Αντιέγιο, Βαλιός, Πιπίνης, Καλτσάς (64’ Αγρίτης), Κεϊτά, Λεοζίνιο, Μανούσος, Ναβάρο (72’ Στεφάνοβιτς), Χουάνμα (52’ Καμαρά).

Στον πάγκο:  Δαύκου, Τσαμπούρης, Γιορέντε, Μπαρέρα.

Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί (80’ Μαχαμάτ), Δημήτρης, Τόρες (71’ Ναζλίδης), Μπανανά, Τετέ, Νούνες, Τζίλβαν, Τσουράκης, Μπεριάν (60’ Αποστολόπουλος), Ιτούα.

Στον πάγκο: Γκσπούρνινγκ, Φιγκέιρα, Ζαραδούκας, Μενδρινός.