Ίντερ Μαϊάμι: Νέο σόου και δύο γκολ από τον Μέσι (βίντεο)

ΜΕΣΙ
 clock 15:15 | 03/08/2023

Ο Λιονέλ Μέσι σκόραρε δύο φορές κι έφθασε στα πέντε γκολ με την Ιντερ Μαϊάμι, οδηγώντας την ομάδα του σε άνετη νίκη με 3-1 επί του Ορλάντο στο Φορτ Λόντερντεϊλ της Φλόριντα, για το Λιγκ Καπ Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής.

Σ΄αυτήν την διοργάνωση, η ομάδα του Ντέιβιντ Μπέκαμ μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις, ενώ στην... προ Μέσι εποχή, δεν είχε νικήσει στους τελευταίους 11 αγώνες της.

Ο Αργεντινός άσσος άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό από ασίστ του Ρόμπερτ Τέιλορ, όταν σταμάτησε την μπάλα με το στήθος και σούταρε, ενώ δέκα λεπτά αργότερα η ομάδα του Ορλάντο ισοφάρισε με τον Αραούχο. Η Ιντερ Μαϊάμι πήρε εκ νέου το προβάδισμα με το πέναλτι του Μαρτίνες στο 56`, ενώ ο Αργεντινός παγκόσμιος πρωταθλητής διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 73ο λεπτό.

Μεξικό - Los Cabos: Εύκολα ο Τσιτσιπάς 2-0 τον Ίσνερ (βίντεο)

ESPN: «Αμφίβολο το μέλλον του Γιάννη Αντετοκούνμπο στους Μπακς»