Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (20/9)η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος της Volley League.
Την πέμπτη αγωνιστική θα συναντηθούν για πρώτη φορά στο εφετινό πρωτάθλημα ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός, με τους δύο κορυφαίους συλλόγους των τελευταίων ετών να δίνουν το... αρχικό ραντεβού στο κλειστό της Πυλαίας. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος 2017-18, ο πρωταθλητής «Δικέφαλος» θα φιλοξενήσει στην έδρα του την Κηφισιά, στο πρώτο ντέρμπι της εφετινής διοργάνωσης, ενώ ο Ολυμπιακός θα παίξει στη Βόχα με τον Παμβοχαϊκό.
Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος:
12η αγωνιστική
ΠΑΟΚ - ΑΟΠ Κηφισιάς
Παμβοχαϊκός - Ολυμπιακός
Εθνικός Πειραιώς - Παναχαϊκή
Ηρακλής Χαλκίδας - Ηρακλής
Παναθηναϊκός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Φοίνικας Σύρου - Νίκη Αιγινίου
2η αγωνιστική - 13η αγωνιστική
Παμβοχαϊκός - Εθνικός Πειραιώς
Παναχαϊκή - ΠΑΟΚ
ΑΟΠ Κηφισιάς - Ηρακλής Χαλκίδας
Ηρακλής - Φοίνικας Σύρου
Νίκη Αιγινίου - Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
3η αγωνιστική - 14η αγωνιστική
ΠΑΟΚ - Παμβοχαϊκός
Ηρακλής Χαλκίδας - Παναχαϊκή
Φοίνικας Σύρου - ΑΟΠ Κηφισιάς
Παναθηναϊκός - Ηρακλής
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Νίκη Αιγινίου
Εθνικός Πειραιώς - Ολυμπιακός
4η αγωνιστική - 15η αγωνιστική
Παμβοχαϊκός - Ηρακλής Χαλκίδας
Εθνικός Πειραιώς - ΠΑΟΚ
Παναχαϊκή - Φοίνικας Σύρου
ΑΟΠ Κηφισιάς - Παναθηναϊκός
Ηρακλής - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Ολυμπιακός - Νίκη Αιγινίου
5η αγωνιστική - 16η αγωνιστική
Φοίνικας Σύρου - Παμβοχαϊκός
Ηρακλής Χαλκίδας - Εθνικός Πειραιώς
Παναθηναϊκός - Παναχαϊκή
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΟΠ Κηφισιάς
Νίκη Αιγινίου - Ηρακλής
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
6η αγωνιστική - 17η αγωνιστική
Παμβοχαϊκός - Παναθηναϊκός
Εθνικός Πειραιώς - Φοίνικας Σύρου
ΠΑΟΚ - Ηρακλής Χαλκίδας
Παναχαϊκή - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΑΟΠ Κηφισιάς - Νίκη Αιγινίου
Ολυμπιακός - Ηρακλής
7η αγωνιστική - 18η αγωνιστική
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Παμβοχαϊκός
Παναθηναϊκός - Εθνικός Πειραιώς
Φοίνικας Σύρου - ΠΑΟΚ
Νίκη Αιγινίου - Παναχαϊκή
Ηρακλής - ΑΟΠ Κηφισιάς
Ηρακλής Χαλκίδας - Ολυμπιακός
8η αγωνιστική - 19η αγωνιστική
Παμβοχαϊκός - Νίκη Αιγινίου
Εθνικός Πειραιώς - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός
Ηρακλής Χαλκίδας - Φοίνικας Σύρου
Παναχαϊκή - Ηρακλής
Ολυμπιακός - ΑΟΠ Κηφισιάς
9η αγωνιστική - 20ή αγωνιστική
Ηρακλής - Παμβοχαϊκός
Νίκη Αιγινίου - Εθνικός Πειραιώς
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός - Ηρακλής Χαλκίδας
ΑΟΠ Κηφισιάς - Παναχαϊκή
Φοίνικας Σύρου - Ολυμπιακός
10η αγωνιστική - 21η αγωνιστική
Παμβοχαϊκός - ΑΟΠ Κηφισιάς
Εθνικός Πειραιώς - Ηρακλής
ΠΑΟΚ - Νίκη Αιγινίου
Ηρακλής Χαλκίδας - Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Φοίνικας Σύρου - Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός - Παναχαϊκή
11η αγωνιστική - 22η αγωνιστική
Παναχαϊκή - Παμβοχαϊκός
ΑΟΠ Κηφισιάς - Εθνικός Πειραιώς
Ηρακλής - ΠΑΟΚ
Νίκη Αιγινίου - Ηρακλής Χαλκίδας
Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Φοίνικας Σύρου
Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός