Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Η αγωνιστική δράση στα γήπεδα της Ευρώπης το Σαββατοκύριακο

mpala-podosfairou.jpg
 clock 17:16 | 30/10/2015
writer icon newsroom ekriti.gr

Σημαντικά ματς περιλαμβάνει το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στην Ευρώπη.

Ανάμεσα σε αυτά που ξεχωρίζουν είναι αυτό του Σαββάτου στην Αγγλία ανάμεσα στην Τσέλσι και την Λίβερπουλ, όπου ο Κλοπ θέλει το πρώτο του "διπλό" στην Premier League, απέναντι στον Μουρίνιο ο οποίος δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά την φετινή σεζόν.

Πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια και στην Ιταλία, με την Γιουβέντους να υποδέχεται την Τορίνο ενώ Ίντερ και Ρόμα  παίζουν ντέρμπι κορυφής,  η Λάτσιο αντιμετωπίζει στην έδρα της την Μίλαν.

Αναλυτικά:

Premier League - 11η αγωνιστική

 
Σάββατο

Τσέλσι - Λίβερπουλ (14:45)

Κρίσταλ Πάλας - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (17:00)

Μάντσεστερ Σίτι - Νόριτς

Νιούκαστλ - Στόουκ

Σουόνσι - Άρσεναλ

Γουότφορντ - Γουέστ Χαμ

Γουέστ Μπρομ - Λέστερ

Κυριακή

Έβερτον - Σάντερλαντ (15:30)

Σαουθάμπτον - Μπόρνμουθ (18:00)

Δευτέρα

Τότεναμ - Άστον Βίλα (22:00)

 

 

Serie A - 11η αγωνιστική

 

Σάββατο

Γιουβέντους - Τορίνο (19:00)

Ίντερ - Ρόμα (21:45)

Κυριακή

Φιορεντίνα - Φροζινόνε (13:30)

Μπολόνια - Αταλάντα (16:00)

Κάρπι - Βερόνα

Τζένοα - Νάπολι

Ουντινέζε - Σασουόλο

Λάτσιο - Μίλαν (21:45)

Δευτέρα

Κιέβο - Σαμπντόρια (20:00)

Παλέρμο - Έμπολι (22:00)

 

 

Primera División - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ντεπορτίβο - Ατλέτικο (21:30)

Σάββατο

Ρεάλ - Λας Πάλμας (17:00)

Βιγιαρεάλ - Σεβίλλη (19:15)

Βαλένθια - Λεβάντε

Χετάφε - Μπαρτσελόνα (21:30)

Σοθιεδάδ - Θέλτα (23:05)

Κυριακή

Έιμπαρ - Ράγιο Βαγιεκάνο (13:00)

Εσπανιόλ - Γρανάδα (17:00)

Χιχόν - Μάλαγα (19:15)

Μπέτις - Μπιλμπάο (21:30)

 

 

Bundesliga - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Φρανκφούρτη - Μπάγερν (21:30)

Σάββατο

Σάλκε - Ίνγκολσταντ (16:30)

Άουγκσμπουργκ - Μάιντς

Βέρντερ - Ντόρτμουντ

Κολωνία - Χόφενχαϊμ

Χέρτα - Γκλάντμπαχ

Βόλφσμπουργκ - Λεβερκούζεν (19:30)

Κυριακή

Στουτγκάρδη - Ντάρμσταντ (16:30)

Αμβούργο - Ανόβερο (18:30)

 

 

Ligue 1 - 12η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ρεν - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:30)

Σάββατο

Σεντ-Ετιέν - Ρεμς (18:00)

Γκινγκάμπ - Λοριάν (21:00)

Τρουά - Λιόν

Γκαζελέκ Αζαξιό - Μπορντό

Μπαστιά - Καέν

Τουλούζ - Μονπελιέ

Κυριακή

Νις - Λιλ (15:00)

Μονακό - Ανζέρ (18:00)

Ναντ - Μαρσέιγ (22:00)

 

 

Primeira Liga - 9η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Τοντέλα - Μπενφίκα (22:30)

Σάββατο

Μπράγκα - Μπελενένσες (18:15)

Μαδέιρα - Πόρτο (20:30)

Σπόρτινγκ - Εστορίλ (22:45)

Κυριακή

Ακαντέμικα - Μορεϊρένσε (18:00)

Σετούμπαλ - Αρόουκα

Ρίο Άβε - Νασιονάλ

Μποαβίστα - Μαρίτιμο (21:15)

Δευτέρα

Πάσος Φερέιρα - Γκιμαράες (22:00)

 

 

Eredivisie - 11η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χεράκλες - Βίλεμ (21:00)

Σάββατο

Χρόνινχεν - Τσβόλε (19:30)

Άγιαξ - Ρόντα (20:45)

Εξέλσιορ - Φιτέσε

Ντε Χράαφσχαπ - Αϊντχόφεν (21:45)

Κυριακή

Ντεν Χάαχ - Φέγενοορντ (13:30)

Χέρενφεν - Κάμπουρ (15:30)

Ουτρέχτη - Τβέντε

Άλκμααρ - Νάιμεχεν (17:30)

 

 

SüperLig - 10η αγωνιστική

 

Τετάρτη

Κάισερισπορ - Ρίζεσπορ 0-0

Μπούρσασπορ - Σίβασπορ 1-0

Τράμπζονσπορ - Γκαζιάντεπσπορ 2-2

Πέμπτη

Μερσίν - Ιστανμπούλ 1-1

Οσμάνλισπορ - Φενέρμπαχτσε 0-1

Γαλατάσαράι - Εσκισέχιρσπορ 4-0

Παρασκευή

Κόνιασπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (18:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Αντάλιασπορ

Μπεσίκτας - Κασίμπασα (20:45)

 

 

Pro League - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκενκ - Λόκερεν (21:30)

Σάββατο

Λόιβεν - Γάνδη (19:00)

Μέχελεν - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)

Σαρλερουά - Οστάνδη

Βέστερλο - Μπριζ (21:30)

Κυριακή

Σιντ-Τρούιντεν - Σταντάρ Λιέγης (15:30)

Άντερλεχτ - Μουσκρόν (19:00)

Ζούλτε Βάρεχεμ - Κόρτραϊκ (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

Σέλτικ - Αμπερντίν (14:30)

Νταντί Γιουνάιτεντ - Ρος Κάουντι (17:00)

Χάμιλτον - Σεντ-Τζόνστοουν

Ινβερνές - Νταντί

Κιλμάρνοκ - Μάδεργουελ

Πάτρικ Θισλ - Χαρτς

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 -2024 ekriti.gr Όροι Χρήσης | Ταυτότητα Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis