H Μάντσεστερ Σίτι νίκησε 3-0 την Άρσεναλ

Μαντσεστερ Σίτι-Άρσεναλ
 clock 06:43 | 18/06/2020

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε εύκολα 3-0 της Άρσεναλ, σε εξ αναβολής παιχνίδι για την Premier League. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Στέρλινγκ επωφελήθηκε λάθους του Νταβίντ Λουίζ και έκανε το 1-0! Στο 50' ο Βραζιλιάνος αμυντικός της Άρσεναλ έκανε πέναλτι στον Μαχρέζ και αποβλήθηκε! Ο Ντε Μπράινε ευστόχησε από τα έντεκα βήματα και σημείωσε το 2-0.

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Αγκουέρο αρχικά σημάδεψε στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Φόντεν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Νωρίτερα, δίχως νικητή και γκολ έληξε το πρώτο ματς της Premier League εν μέσω κορονοϊού μεταξύ Άστον Βίλα και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στο «Βίλα Παρκ», του Μπέρμιγχαμ.