Γιακουμάκης: Σκόραρε κι έδωσε την πρόκριση στη Φένλο (video)

Γιακουμάκης
 clock 09:34 | 18/02/2021

Ο Γιώργος Γιακουμάκης σκόραρε και πάλι με τη φανέλα της Φένλο. Αυτή τη φορά στον εκτός έδρας προημιτελικό με τη Ναϊμένγκεν κι οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 2-1 και στην πρόκρισή της (μετά από παράταση) στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ολλανδίας.

Ο 26χρονος Ηρακλειώτης επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 23’, σημειώνοντας το 3ο τέρμα του σε 2 αγώνες Κυπέλλου με τη Φένλο και συνολικά 25ο στη σεζόν σε 23 ματς σε όλες τις διοργανώσεις.

Στο 57’ ο Τζάνγκα ισοφάρισε για τη Ναϊμένγκεν, οδηγώντας τον αγώνα στο έξτρα 30λεπτο, όπου η Φένλο βρήκε το γκολ της νίκης στο 105’ απ’ τον Σαμπανί, μετά από ασίστ -ποιανού άλλου;- του Γιακουμάκη!

Ολυμπιακός - ΟΦΗ 3-0: Δεν άντεξε ...

Champions League: Πόρτο - Γιουβέντους 2-1, Σεβίλλη - Ντόρτμουντ 2-3(vid)