Γιακουμάκης: Σκόραρε για 5ο συνεχόμενο ματς (βίντεο)

ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗΣ
 clock 10:13 | 24/04/2023

O Γιώργος Γιακουμάκης βρήκε δίχτυα ξανά στην εντός έδρας νίκη της Ατλάντα Γιουνάιτεντ επί των Σικάγο Φάιαρ με 2-1.

Ο 28χρονος Ηρακλειώτης  επιθετικός, που «έφτασε» στο γκολ για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι και είναι ο πρώτος παίκτης στη σεζόν που πετυχαίνει κάτι τέτοιο, άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό.

Στη συνέχεια όμως στάθηκε άτυχος καθώς στο 53ο λεπτό συγκρούστηκε με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και αποχώρησε τραυματίας από την αναμέτρηση.

Η Ατλάντα Γιουνάιτεντ, μετά από εννιά αγώνες έχει 18 βαθμούς και βρίσκεται στην έκτη θέση της βαθμολογίας, μόλις δύο βαθμούς πίσω από την κορυφή.

Γ’ Εθνική (Νότος – Πλέι οφς): Θριαμβευτικά στην Β’ Εθνική η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου για πρώτη φορά στην ιστορία της

Super League: Επεισοδιακή νίκη της ΑΕΚ στο Φάληρο ,3-1 τον Ολυμπιακό-H βαθμολογία