Αγγλία: Η Τσέλσι νίκησε τη Μάντσεστερ Σίτι στο 92' (βίντεο)

ΤΣΕΛΣΙ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ
 clock 10:32 | 09/05/2021

Με ανατροπή και γκολ του Αλόνσο στο 92' η Τσέλσι νίκησε με 2-1 τη Μάντσεστερ Σίτι στερώντας της την ευκαιρία να εξασφαλίσει και μαθηματικά τον τίτλο στην Premier League, κάτι πάντως που θα γίνει αν η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ηττηθεί από την Άστον Βίλα την Κυριακή (9/5, 16:05) στο "Βίλα Παρκ".

Οι "πολίτες" προηγήθηκαν με τον Στέρλινγκ στο 44', έχασαν πέναλτι με τον Αγουέρο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και δέχτηκαν γκολ ισοφάρισης από τον Ζιγιές στο 63', πριν ο Αλόνσο κρίνει το ματς στο τέλος.

ΟΦΗ: Τα πανηγύρια Νιόπλια και ποδοσφαιριστών για την παραμονή στη Super League (Βίντεο)

Λαμία - ΟΦΗ 0-2: Νίκη παραμονής στη Super League (Βίντεο)