Γαλλία: Δύσκολη νίκη για τη Σεντ Ετιέν

clock 18:38 | 30/08/2015

Σκούρα τα βρήκε η Σεντ Ετιέν που έπαιξε με παίκτη παραπάνω από το 3 (!), αλλά τελικά νίκησε 2-1 τη μαχητική Μπαστιά που τελείωσε το παιχνίδι με εννέα παίκτες.
Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 3' μετά από εγκληματικό μαρκάρισμα του Αλεχάντερ Ντικού πάνω στον Λεμουά. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20' με τον Περέν, αλλά ο Ντάνιτς εκμεταλλεύτηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους την αδράνεια στην άμυνα της Σεντ Ετιέν ισοφαρίζοντας σε 1-1. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Εσερίκ στο 62' ενώ εννέα λεπτά αργότερα ο Καμανό της Μπαστιά πήρε και αυτός με απευθείας κόκκινη κάρτα την άγουσα για τα αποδυτήρια.