Γ Εθνική: Ο ΑΟΤ 2-2 με τον Άγιο Ιερόθεο-Τέλος ο προπονητής-Η βαθμολογία

aot
 clock 17:42 | 08/03/2023

Η ομάδα του Τυμπακίου βρέθηκε πολύ κοντά σε μία νίκη – ανάσα, αλλά λιγο πριν το φινάλε ισοφαρίσθηκε στο ντέρμπι των ουραγών. Οι φιλοξενούμενοι “πάγωσαν” το Τυμπάκι προηγούμενοι 1-0 στο 12 ο λεπτό με το γκολ του Χρήστου Μουστάκη.

Η Κρητική ομάδα το “γύρισε” μέσα σε ένα δεκάλεπτο. Στο 30ό λεπτό ο πρώτος σκόρερ του ΑΟΤ, Γεώργιος Βακράκος, με το έκτο τέρμα του στο πρωτάθλημα ισοφάρισε (1-1) και στο 40ό Τέο Καμνέλιους έδωσε προβάδισμα στον ΑΟΤ (2-1).

Στο 60ό λεπτό ο Ανδρέας Παπανδρέου και ο Βασίλης Γκόντα αντίκρυσαν την κόκκινη κάρτα αφήνοντας τις ομάδες τους με παίκτη λιγότερο, για να έρθει στο 82ο λεπτό η ισοφάριση για τον Άγιο Ιερόθεο που σημείωσε τη δεύτερη ισοπαλία του στο πρωτάθλημα (έχει και 15 ήττες).

Για την ομάδα του Τυμπακίου ήταν ο δέκατος βαθμός στο πρωτάθλημα που “μεταφράζεται” σε δύο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και ένδεκα ήττες, με την αποστολή του (σωτηρία) να δυσκολεύει ακόμη περισσότερο.

Η νέα γκέλα έφερε εξελίξεις στο Τυμπάκι, καθώς ο Μιχάλης Κουτεντάκης αποτελεί παρελθόν από την τεχνική ηγεσία.

Πλέον ο ΑΟΤ θα πορευτεί με νέο προπονητή στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Διαιτητής: Μισαηλίδης (Χανίων)
Βοηθοί: Μαυρεδάκης – Κοτσιφάκης (Χανίων)
Παρατηρητής: Πνευματικάκης (Λασιθίου)