Γ’ Εθνική: Νίκη του Γιούχτα στο ντέρμπι, ισοπαλίες για Πόρο και ΑΟΤ, ήττα του Αλμυρού

γιουχτας
 clock 18:01 | 04/02/2023

Μόνος στην 3η θέση της Γ Εθνικής έμεινε ο Γιούχτας, οποίος με τα γκολ του Βρεττού (55′) και του Κίσσα (90+3′) επικράτησε στο Κρητικό ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής του ΑΟΑΝ με 2-0 και παραμένει τρεις βαθμούς μακριά από την κορυφή.

Μεγάλη εκτός έδρας ισοπαλία του Τυμπακίου επί του Άρη Πετρούπολης (εκ των διεκδικητών του τίτλου) με 1-1. Ο Αργυρίου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 55′ για να ισοφαρίσει Παραθύρας στο 71ο λεπτό.

Στο Μαρτινέγκο ο Πόρος ήρθε ισόπαλος χωρίς τέρματα με τον Εθνικό.

Η Θύελλα Ραφήνας επικράτησε του Μοσχάτου με 3-1 και το Μαρκό έκαμψε την αντίσταση του Αλμυρού χάρη στο γκολ του Σουλελέ στο 74ο λεπτό. Αυτές οι δύο ομάδες εξακολουθούν να οδηγούν την κούρσα στον 5ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Το σκορ της αγωνιστικής σημειώθηκε στο Κερατσίνι με την τοπική ομάδα να επικρατεί με το ευρύ 5-0 του (ουραγού) Αγίου Ιερόθεου.

Τέλος, σημαντικό διπλό για τον Φωστήρα με 1-0 επί της Αγίας Παρασκευής χάρη στο γκολ του Κρητικού στο 27ο λεπτό. Συνοπτικά η εικόνα της αγωνιστικής: