Γ’ Εθνική: Χωρίς νικητή το ντέρμπι στο Γάζι

αλμυροσ
 clock 18:33 | 10/12/2023

Ο Πανιώνιος με τον Εθνικό αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στο ντέρμπι κορυφής του 4ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Όσον αφορά τις ομάδες της Κρήτης, στο Γάζι ο ΑΟΑΝ προηγήθηκε δύο φορές (με τον Πήλιο στο 13ο και τον Σένκα στο 54ο λεπτό), αλλά ο Αλμυρός απάντησε ισάριθμες (15′ Ρέγιες, 61′ Παπαδομιχελάκης) με το ισόπαλο 2-2 να “σφραγίζει” το Κρητικό ντέρμπι της αγωνιστικής.

Η Επισκοπή βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 36ο λεπτό από τον γηπεδούχο Φωστήρα με το διαγώνιο πλασέ του Καλάγια, αλλά απάντησε σχεδόν άμεσα και έξι λεπτά αργότερα ο Κεφαλάς με κεφαλιά διαμόρφωσε το 1-1.

Ο Απόλλων Σμύρνης πέτυχε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα και το έκανε κόντρα στον Ερμή Ζωνιανών, του οποίου επικράτησε με 4-2 (36′ Τασιούλης, 42′, 45+2′ Καραγκούνης, 73′ Πριόνας / 77′, 89′ Λίτσκας).

Μαζί με την αναμέτρηση του Σαββάτου στο Ατσαλένιο σημειώθηκαν συνολικά 31 τέρματα στα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής στον τέταρτο όμιλο. Αναλυτικά:

18. Ατρόμητος Πειραιά (14) 5

*Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό και -3 βαθμούς.

Super League 2: O Γιούχτας απέσπασε την ισοπαλία και στη Λευκάδα

Premier League: Νίκη της Λίβερπουλ, μεγάλο «κάζο» της Γιουνάιτεντ (0-3) από τη Μπόρνμουθ