Football League: Πρώτη νίκη για τον ΟΦΙ

clock 18:18 | 06/10/2019

Στο πρώτο της εντός έδρας παιχνίδι στο πρωτάθλημα της Football League, ο ΟΦΙ σε ένα κατάμεστο ''Βουζουνεράκειο'' επικράτησε με 2-1 της Νίκης Βόλου.

Νευρικό το πρώτο ημίχρονο για τις δύο ομάδες, με την Νίκη Βόλου να έχει δοκάρι με τον Φράγκο στο 19', οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα.
Στο β' μέρος, ο ΟΦΙ μέσα σε δέκα λεπτά ''καθάρισε'' το παιχνίδι. Αρχικά, η απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Χιντζίδη (50') και στο 58' το σουτ του Αποστολόπουλου έκαναν το 2-0 και το ''Βουζουνεράκειο'' πήρε ''φωτιά''. Στη συνέχεια η Νίκη προσπάθησε να μπει ξανά στο παιχνίδι, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 87' με τον Μασκουνιάν που είχε μπει σαν αλλαγή.

ΟΦ Ιεράπετρας (Γιάννης Μάγγος): Καραγκιολίδης, Καραγιάννης, Χιντζίδης, Σέχου, Τζελέπης, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας (79' Μπάμπης), Κατσικοκέρης, Αποστολόπουλος (75' Μηνάς), Αναστασόπουλος (92' Μάγκας).
Νίκη Βόλου (Ισαάκ Χοβέ): Αποστολίδης, Κυριακίδης, Βοσκόπουλος (69' Ιορδανίδης), Αλιατίδης, Παγώνης, Μπαλάφας (64' Μασκουνιάν), Μπιτσάκος, Ντομίνγκεθ, Γκαρσία (85' Τσιώλης), Κρουθ, Ροχάνο.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής της Football League:

Σάββατο (5/10)
Καβάλα - Αιγάλεω ...........................0-0

Κυριακή (6/10)

Καλαμάτα – ΓΑΣ Ιάλυσος ..............2-0 (48' Μάκος, 75' Κουϊρουκίδης)
ΟΦ Ιεράπετρας – Νίκη Βόλου ......2-1 (50' Χιντζίδης, 58' Αποστολόπουλος – 87' Μασκουνιάν)
Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια .......0-2 (84', 90' Πασάς)