Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Football League: Ασταμάτητη η ΑΕΛ, 2-1 τον Αγρ. Αστέρα

ael5.jpg
 clock 20:08 | 14/11/2015
writer icon newsroom ekriti.gr

H ΑΕΛ συνεχίζει αήττητη στη Football League καθώς κέρδισε το Σάββατο (14/11) και τον Αγροτικό Αστέρα με σκορ 2-1 στο AEL FC ARENA στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής .
Τα γκολ για την πρωτοπόρο ομάδα  του πρωταθλήματος  σημείωσαν οι Ροβίθης (8’) και Μαρουκάκης (53’), ενώ προσωρινά είχαν ισοφαρίσει οι φιλοξενούμενοι με αυτογκόλ του κομεσίδη(48’). Με δέκα παίκτες από το 60’ η ΑΕΛ αφού αποβλήθηκε ο Μπουντόπουλος. Θερμή ήταν και σε αυτό το ματς η συμπαράσταση των φιλάθλων της Λάρισας.

ael_1.jpg

ael_1.jpg, by svoliantopoulos

ael_2.jpg

ael_2.jpg, by svoliantopoulos

ael_3.jpg

ael_3.jpg, by svoliantopoulos

arel_4.jpg

arel_4.jpg, by svoliantopoulos

ΑΕΛ (Ράτκο Ντόστανιτς): Ξενοδόχοβ, Νικολακάκης, Μονιάκης, Βέρτζος, Κομεσίδης, Αναστασόπουλος, Ναγιάρ, Μπουντόπουλος, Πάτο (86’ Μασούρας), Μαρουκάκης (68’ Καπός), Ροβίθης (73’ Κουτσιανικούλης).

Αγροτικός Αστέρας (Παναγιώτης Διλμπέρης): Γιακουμής, Σκλιοπίδης, Αμαραντίδης, Σαρακατσάνος, Καπίας (81’ Παλάσκας), Μακρυδημήτρης (57’ Οικονόμου), Γιάντσης (76’ Θεοδωρίδης), Τσεμπερίδης, Γιέσιτς, Βελλινης, Τοπούζης.

Διαιτητής: Σέζος (Κιλκίς). Βοηθοί: Κύφος (Πιερίας), Στεφούλης (Γρεβενών). 4ος: Ηλιάδης (Πιερίας).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής ς:
Σήμερα
•Λάρισα-Αγροτικός Αστέρας 2-1
Κυριακή 
•Απόλλων-Πανελευσινιακός (3μ.μ.): Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου),
 Κοκμοτός (Ρεθύμνου), Μαρνέζος (Χανίων),
4ος: Κορδολαίμης (Αν. Αττικής).
•Τρίκαλα-Πανσερραϊκός (3μ.μ.): Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας),
 Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Λ. Τίκας (Θεσπρωτίας),
4ος: Ζούγρας (Κοζάνης).
•Εργοτέλης-Ολυμπιακός Β. (3μ.μ.)
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά),
 Σινιοράκης (Πειραιά), Πετεινάτος (Χανίων),
4ος: Χρυσός (Χανίων).
•Αν. Καρδίτσας-Ζάκυνθος (3μ.μ.): Τάσης (Ηπείρου),
 Νατσιούλας (Λάρισας), Γούτας (Χαλκιδικής),
4ος: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας).
•Παναχαϊκή-Αχαρναϊκός (3.30μ.μ., OTE): Γκάμαρης (Αθηνών),
 Φωτόπουλος (Αθηνών), Μπαλιάκα (Λέσβου),
4ος: Σφακιανάκης (Αθηνών).
•Λαμία-Καλλιθέα (6.00μ.μ. ΟΤΕ): Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νίας),
 Κολοσιώνης, Αντωνόπουλος (Αιτ/νίας),
4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας).
Δευτέρα 
•Παναιγιάλειος-Κισσαμικός (3μ.μ.): Μπλούνας (Φθιώτιδας),
 Παπανικολάου (Κορινθίας), Γεωργακόπουλος (Πειραιά),
4ος: Ανδρονικίδης (Πειραιά).
•Κέρκυρα-ΑΟΧ (6.00μ.μ. ΟΤΕ): Τ. Τίκας (Καρδίτσας),
 Τακόπουλος, Χ. Τίκας (Καρδίτσας),
4ος: Καραλιόλιος (Γρεβενών).

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 7 αγώνες)
Β. ΓΚΟΛ
1. Λάρισα 20 14-5
2. Τρίκαλα 14 11-7
3. Κέρκυρα 13 10-6
4. Καλλιθέα 11 7-6
5. Κισσαμικός 11 8-5
6. Παναχαϊκή 11 6-4
7. Αν. Καρδίτσας 10 4-6
8. ΑΟΧ 10 4-4
9. Απόλλων Σμ. 10 6-3
10. Αχαρναϊκός 10 7-5
11. Εργοτέλης 10 10-11
12. Ολυμπιακός Β. 10 6-6
13. Αγροτικός Αστ. 8 5-8
14. Λαμία 7 2-5
15. Πανσερραϊκός 7 7-9
16. Ζάκυνθος 6 5-7
17. Παναιγιάλειος 5 5-7
18. Πανελευσινιακός 0 3-16

πηγή φωτο: ATHLETICLARISSA.GR
 

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 -2024 ekriti.gr Όροι Χρήσης | Ταυτότητα Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis