Φιλική νίκη του Εργοτέλη στην Ιεράπετρα

Εργοτέλης
 clock 21:50 | 26/09/2020

Ο Εργοτελης νίκησε σε φιλικό που έγινε στην Ιεράπετρα τον τοπικό ΟΦΙ με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο ΟΦ Ιεράπετρας στο 19ο λεπτό όταν ο Φουάσης εκτέλεσε φάουλ στο ύψος της περιοχής με τη μπάλα να βρίσκει σε σώματα και να καταλήγει στα δίχτυα του Κατσιμήτρου (1-0).

Η απάντηση του Εργοτέλη ήρθε στην επανάληψη. Στo 52′ Ο Τσέλιος, με εξαιρετική ατομική προσπάθεια, πέρασε τρεις ποδοσφαιριστές του ΟΦΙ και πλάσαρε ισοφαρίζοντας σε 1-1. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 65ο λεπτό από εύστοχο πλασέ του Κωστανάσιου έπειτα από ασίστ του Κατσούρι.

Ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος του Εργοτέλη είχε και (αριστερό κάθετο) δοκάρι στο 70ό λεπτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σερβιλάκη. Οι δύο ομάδες θα (ξανα)συντηθούν “επισήμως” την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος στην Ιεράπετρα και την 20ή στο Ηράκλειο.

ΟΦΙ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Παπαδόπουλος (61′ Μπέγκο), Πριόνας, Φουάσης (56′ Αρναούτογλου), Ζήσης, Περδίκης, Σμύλτος, Χρυσοφάκης, Λεμονής, Κούστα (61′ Καλλιμάνης), Μπαράτα, Τσακμάκης (53′ Αργκιλέσι).

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Μαζουλουξής (75′ Σαρρής, 80′ λ.τρ Κόλα), Neral (46′ Κατσούρι), Σερβιλάκης, Πέιος (46′ Appi), Μπουτσάκης (85′ Θεοδωράκης), Τσέλιος, Κωστανάσιος, Μπουρσελης (73′ Κουτάντος), Μανουσάκης (29′ λ.τρ. Πατρινός).

Τα υπόλοιπα φιλικά

Σε άλλο φιλικό ο Ηρόδοτος νίκησε με 2-1 τον ΑΟΑΝ στον Άγιο Νικόλαο. Με γκολ του Διαμαντόπουλου στο 31’τα Χανιά κέρδισαν με 1-0 τον ΠΟΑ. Σε άλλα φιλικά: Σαντορίνη-Γιούχτας 0-0 και Άρης Ρεθύμνου-Δαμάστα 0-0