Αθλητικά

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πόλο: Ελλάδα – Ισπανία 9-12: Αποκλεισμός από την τετράδα

Δεν κατάφερε να κάνει την υπέρβαση η Εθνική μας ομάδα των γυναικών. Ηττήθηκε 12-9 από την Ισπανία στον σημερινό (21/1) προημιτελικό και αποκλείστηκε από την τετράδα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος πόλο. Για ακόμη μια φορά, όπως και κόντρα σε Ουγγαρία, Ρωσία η ομάδα του Γιώργου Μορφέση ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να απειλήσει την Ισπανία.

Το 6-6 με ένα σερί 5-0 έγινε 11-6 υπέρ της ομάδας του Μιγκέλ Όκα και η σεμνή τελετή έλαβε τέλος.

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 2-2, 1-3, 3-3.

Ελλάδα: Διαμαντοπούλου Χ., Τσουκαλά, Διαμαντοπούλου Β. 1, Ελευθεριάδου 1, Πλευρίτου Μ. 4, Αβραμίδου, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Μπενέκου, Κώτσια, Νίνου 1, Πλευρίτου Ελ. 1, Ξενάκη, Σταματοπούλου.

Αθλητικά

Tσέλσι - Μπάγερν 0-3: Ο Γκνάμπρι «σεληνιάζεται» στο Λονδίνο

Με δυο γκολ του Γκνάμπρι η Μπάγερν νίκησε 2-0 την Τσέλσι στο Λονδίνο και είναι με το ένα πόδι στα προημιτελικά του Champions League.

O Σερζ Γκνάμπρι από τότε που έφυγε από την Άρσεναλ όταν γυρίζει στο Λονδίνο... σεληνιάζεται. Μετά την Τότεναμ που φιλοδώρησε πέρσι με τέσσερα γκολ, απόψε ήταν η σειρά της Τσέλσι...

Ο Γερμανός φορ σημείωσε δυο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά (51΄, 54΄) κι άνοιξε το δρόμο για τη νίκη της Μπάγερν. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο 76΄.

Η Τσέλσι έμεινε με δέκα παίκτες στο 83΄λόγω αποβολής του Μάρκος Αλόνσο.