Αθλητικά

Ευρωπαϊκές ''μάχες'' απόψε για ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό

Ολυμπιακός παοκ

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται απόψε (3/8) στις 10μμ τη Λουντογκόρετς, στον πρώτο αγώνα των δυο ομάδων για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League. Tο ματς θα μεταδοθεί από το MEGA.

 Από τα υπόλοιπα «ζευγάρια», ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Σπαρτάκ Μόσχας-Μπενφίκα, Γκενκ-Σαχτάρ Ντόνετσκ και Μονακό-Σπάρτα Πράγας, ενώ το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Τρίτη 3 Αυγούστου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ελλάδα)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)         22:00

Μάλμε (Σουηδία)-Ρέιντζερς (Σκωτία)

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-Μίντιλαντ (Δανία)

Γκενκ (Βέλγιο)-Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)

Κλουζ (Ρουμανία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Σερίφ Τιρασπόλ (Μολδαβία)

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Μονακό (Γαλλία)

Τετάρτη 4 Αυγούστου

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Λέγκια Βαρσοβίας

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία)-Μπενφίκα (Πορτογαλία)

Βήμα πρόκρισης αναζητά ο ΠΑΟΚ στην Ιρλανδία

Ενα σκορ που θα του επιτρέψει να διατηρήσει τον τίτλο του φαβορί για πρόκριση στα play offs του Europa Conference League, είναι ο στόχος του ΠΑΟΚ, που φιλοξενείται (03/08, 21:45 OPEN TV) από την Μποέμιανς στην Ιρλανδία, για τον πρώτο αγώνα του Γ΄ προκριματικού γύρου στην νεοσύστατη διοργάνωση της UEFA.

    Από τα υπόλοιπα «ζευγάρια», επικρατέστερες για την πρόκριση στην επόμενη φάση, είναι οι  Σιβασπόρ, Βασιλεία, Ρίγα, Πάσος Φερέϊρα, Φέγενορντ, Γάνδη, Αμπερντίν, Τραμπζονσπόρ, Αντερλεχτ και Φίτεσε, ενώ το πρόγραμμα, έχει ως εξής:

Τρίτη 3 Αυγούστου

Μποέμιανς (Ιρλανδία)-ΠΑΟΚ  21:45

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Πέμπτη 5 Αυγούστου
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Τέουτα (Αλβανία)
Ρίγα (Λετονία)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
Πρίστινα (Κόσοβο)-Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)
Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)-Σίβασπορ (Τουρκία)
Κουόπιο (Φινλανδία)-Αστάνα (Καζακστάν)
Σότσι (Ρωσία)-Παρτιζάν (Σερβία)
Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)-Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)
Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)
Ουίπεστ (Ουγγαρία)-Βασιλεία (Ελβετία)
Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)-Σαχτέρ Καραγκάντι (Καζακστάν)
Ελφσμποργκ (Σουηδία)-Βελέζ (Βοσνία)
Πάσος Φερέιρα (Πορτογαλία)-Λαρν (Β. Ιρλανδία)
Λουκέρνη (Ελβετία)-Φέγενορντ (Ολλανδία)
RFS (Λετονία)-Γάνδη (Βέλγιο)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία)-Ριέκα (Κροατία)
Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Αμπερντίν (Σκωτία)
Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)-Μόλντε (Νορβηγία)
Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)-Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)
Σούντουβα (Λιθουανία)-Ρούμπιν Καζάν (Ρωσία)
Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-Κοπεγχάγη (Δανία)
Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Χάμαρμπι (Σουηδία)
Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)-Ζίλινα (Σλοβακία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Οσιγεκ (Κροατία)
Βοϊβοντίνα (Σερβία)-ΛΑΣΚ (Αυστρία)
ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)-Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)-Ντομζάλε (Σλοβενία)
Λάτσι (Αλβανία)-Αντερλεχτ (Βέλγιο)
Φίτεσε (Ολλανδία)-Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Champions League: Ο Ολυμπιακός με τον νικητή του Μάλμε-Ρέιντζερς, άν περάσει τη Λουντογκόρετς

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Χρυσός Ολυμπιονίκης ο Μίλτος Τεντόγλου (video)

 

 

Αθλητικά

Super League 2: Η σύνθεση των δύο ομίλων-10/10 η έναρξη

sl-2.jpg

Έγινε γνωστή από την διοργανώτρια αρχή η σύνθεση των δύο ομίλων του νέου πρωταθλήματος της Super League 2. Πέρα από την τοποθέτηση του Ολυμπιακού Β’ στον βορρά έπειτα από κλήρωση, εντύπωση προκαλεί ο εκ νέου διαχωρισμός των δύο ομάδων του Βόλου, με τον Ολυμπιακό φέτος να τοποθετείται στον Νότο και την Νίκη στον Βορρά.

Επίσης, παραμένει σε εκκρεμότητα η συμμετοχή της Ρόδου, η διοίκηση της οποίας γνωστοποίησε πως δικαιώθηκε η προσφυγή της στο Διοικητικό Εφετείο Αθηνών και περιμένει να συμμετάσχει και αυτή στην κλήρωση, συμμετέχοντας στον Νότιο όμιλο. Το πρωτάθλημα της super league 2 θα ξεκινήσει στις 10 Οκτωβρίου.

Η σύνθεση των ομίλων:

Νότιος Όμιλος
Αιγάλεω, Αστέρας Βλαχιώτη. Διαγόρας Ρόδου, Επισκοπή, Εργοτέλης, Καλαμάτα, Καλλιθέα, Κηφισιά, Λεβαδειακός, Ολυμπιακός Βόλου, Καραϊσκάκης Άρτας, ΟΦ Ιεράπετρας, Χανιά, ΑΕΚ Β’, Παναθηναϊκός Β’.

Βόρειος Όμιλος
ΑΕΛ, Αλμωπός Αριδαίας, Αναγέννηση Καρδίτσας, Απόλλων Λάρισας, Απόλλων Πόντου, Βέροια, Θεσπρωτός, Νίκη Βόλου, Ξάνθη, Πανσερραϊκός, Πιερικός, Τρίγλια, Τρίκαλα, Ολυμπιακός Β’, ΠΑΟΚ Β’.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΟΦΗ-ΑΕΚ: Ο Κλάτενμπεργκ «ακυρώνει» τις διαμαρτυρίες της ΑΕΚ!

Μπάσκετ: Στην Θεσσαλονίκη και οχι στο Ηράκλειο το ματς της εθνικής ανδρών με Λευκορωσία

ESPA BANNER