Skip to main content
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Europa League: Το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων

Image
europa_league.jpg
 clock 11:58 | 26/11/2015 writer icon newsroom ekriti.gr

Ενδιαφέροντα παιχνίδια περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Europa League.

Εκτός από τον ΠΑΟΚ και τον Αστέρα που σήμερα αναμετρώνται με Καμπάλα και Σπάρτα Πράγας αντίστοιχα, αρκετές ομάδες θα διεκδικήσουν απόψε τα εισιτήρια των «32».

Αναλυτικά 

1ος Ομιλος 

Μόλντε-Φενέρμπαχτσε (22:05) 
Σέλτικ-Άγιαξ (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Μόλντε 10 (9-4) 
2. Φενερμπαχτσέ 5 (4-5) 
3. Αγιαξ 3 (3-4) 
4. Σέλτικ 2 (6-9) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Φενέρμπαχτσε-Σέλτικ (20:00) 
Άγιαξ-Μόλντε (20:00) 

2ος Ομιλος 

Ρούμπιν-Σιόν (18:00) 
Λίβερπουλ-Μπορντό (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Σιόν 8 (5-3) 
2. Λίβερπουλ 6 (4-3) 
3. Μπορντό 3 (2-3) 
4. Ρουμπίν Καζάν 2 (2-4) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Μπορντό-Ρούμπιν (20:00) 
Σιόν-Λίβερπουλ (20:00) 

3ος Ομιλος 

Κράσνονταρ-Ντόρτμουντ (19:00) 
ΠΑΟΚ-Καμπάλα (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Ντόρτμουντ 10 (10-3) 
2. Κρασνοντάρ 7 (5-4) 
3. ΠΑΟΚ 3 (2-3) 
4. Γκαμπάλα 1 (2-9) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Καμπάλα-Κράσνονταρ (20:00) 
Ντόρτμουντ-ΠΑΟΚ (20:00) 

4ος Ομιλος 

Λέγκια-Μίντιλαντ (22:05) 
Κλαμπ Μπριζ-Νάπολι (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Νάπολι 12 (16-1) 
2. Μίντιλαντ 6 (5-10) 
3. Κλαμπ Μπριζ 4 (3-9) 
4. Λέγκια Βαρσοβίας 1 (1-5) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Μίντιλαντ-Κλαμπ Μπριζ (20:00) 
Νάπολι-Λέγκια (20:00) 

5ος Ομιλος 

Ντιναμό Μινσκ-Πλζεν (18:00) 
Βιγιαρεάλ-Ραπίντ Βιέννης (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Ραπίντ Βιέννης 12 (8-4) 
2. Βιγιαρεάλ 9 (8-3) 
3. Βικτόρια Πλζεν 3 (5-6) 
4. Ντιναμό Μινσκ 0 (1-9) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Ραπίντ Βιέννης-Ντιναμό Μινσκ (20:00) 
Πλζεν-Βιγιαρεάλ (20:00) 

6ος Ομιλος 

Μπράγκα-Λίμπερετς (22:05) 
Μαρσέιγ-Χρόνινχεν (22:05) 

Βαθμολογία 

1. Μπράγκα 9 (5-3) 
2. Λίμπερετς 7 (3-2) 
3. Μαρσέιγ 6 (6-4) 
4. Χρόνινγχεν 1 (1-6) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Λίμπερετς-Μαρσέιγ (20:00) 
Χρόνινχεν-Μπράγκα (20:00) 

7ος Ομιλος 

Λάτσιο-Ντνίπρο (20:00) 
Ρόζενμποργκ-Σεντ Ετιέν (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Λάτσιο 10 (9-4) 
2. Σεντ Ετιέν 7 (8-5) 
3. Ντνιεπρ 4 (2-5) 
4. Ρόζενμποργκ 1 (3-8) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Ντνίπρο-Ρόζενμποργκ (22:05) 
Λάτσιο-Σεντ Ετιέν (22:05) 

8ος Ομιλος 

Λοκομοτίβ Μ.-Σπόρτινγκ (20:00) 
Μπεσίκτας-Σκεντέρμπεου (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Λοκομοτίβ Μόσχας 8 (7-3) 
2. Μπεσίκτας 6 (4-3) 
3. Σπόρτινγκ Λ. 4 (7-8) 
4. Σκέντερμπεου 3 (4-8) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Σπόρτινγκ-Μπεσίκτας (22:05) 
Σκεντέρμπεου-Λοκομοτίβ Μ. (22:05) 

9ος Όμιλος 

Βασιλεία-Φιορεντίνα (20:00) 
Μπελενένσες-Λεχ (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Βασιλεία 9 (7-3) 
2. Φιορεντίνα 6 (8-4) 
3. Λεχ Πόζναν 4 (2-5) 
4. Μπελενένσες 4 (2-7) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Φιορεντίνα-Μπελενένσες (22:05) 
Λεχ-Βασιλεία (22:05) 

10ος Όμιλος 

Μονακό-Άντερλεχτ (20:00) 
Καραμπάγκ-Τότεναμ (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Τότεναμ 7 (7-5) 
2. Μονακό 6 (4-3) 
3. Καραμπάχ 4 (3-5) 
4. Αντερλεχτ 4 (4-5) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Άντερλεχτ-Καραμπάγκ (22:05) 
Τότεναμ-Μονακό (22:05) 

11ος Όμιλος 

Σάλκε-ΑΠΟΕΛ (20:00) 
Σπάρτα Πρ.-Αστέρας Τρ. (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Σάλκε 8 (10-3) 
2. Σπάρτα Πράγας 6 (6-4) 
3. Αστέρας Τρίπολης 4 (4-7) 
4. ΑΠΟΕΛ 3 (2-8) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

ΑΠΟΕΛ-Σπάρτα Πρ. (22:05) 
Αστέρας Τρ.-Σάλκε (22:05) 

12ος Όμιλος 

Άλκμααρ-Παρτίζαν (20:00) 
Άουγκσμπουργκ-Μπιλμπάο (20:00) 

Βαθμολογία 

1. Μπιλμπάο 9 (11-4) 
2. Παρτιζάν Βελιγραδίου 6 (7-10) 
3. Αουγκσμπουργκ 6 (7-7) 
4. ΑΖ Αλκμάαρ 3 (5-9) 

Επόμενη αγωνιστική (10/12) 

Παρτίζαν-Άουγκσμπουργκ (22:05) 
Μπιλμπάο-Άλκμααρ (22:05)

google news icon

Ακολουθήστε το ekriti.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις για την Κρήτη και όχι μόνο.

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ράδιο Κρήτη © | 2013 - 2022 ekriti.gr | Όροι Χρήσης.
Designed by Cloudevo, developed by Pixelthis