Εργοτέλης: Φιλική ήττα απo τον ΟΦΙ

clock 20:50 | 15/09/2021

Την ήττα με 2-1 σε ένα ακόμη δυνατό φιλικό προετοιμασίας γνώρισε o Εργοτέλης, από τον ΟΦΙ σε παιχνίδι που έγινε στην Ιεράπετρα. Ο προπονητής του Εργοτέλη, είχε την ευκαιρία σε άλλο ένα ματς, να δοκιμάσει όλα τα παιδιά που έχει στην διάθεση του .

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη έδειξε ιδιαίτερα ανταγωνιστική και έβαλε δύσκολα στους «κιτρινόμαυρους.

Το πρώτο γκολ για τον ΟΦΙ πέτυχε ο Χιμένεθ (1-0), ενώ για τον Εργοτέλη είχε ισοφαρίσει με πέναλτι ο Κωστανάσιος στο 79ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Τορίμπιο στο 81ο λεπτό.

Στις καθυστερήσεις ο Εργοτέλης έχασε πέναλτι με τον Αζίζι να νικιέται από τον τερματοφύλακα του ΟΦΙ.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος (Τζελέπης 60'), Μήτσο, Σαρρής (Κόλα 46'), Ποζατζίδης (Αζίζι 60'), Ντουμάνης (Νικολακάκης 60'), Σερβιλάκης (Κατσούρι 54'), Πέϊος (Θεοδωράκης 80'), Βουτσάς (Δασκαλάκης 70'), Μπουτσάκης (Πακιουφάκης 80'), Κωστανάσιος (Σπυριδάκης 80'), Kwateng (Νεράλ 46')

ΟΦΙ (Στάϊκος Βεργέτης): Μανουσάκης (Κασσωτάκης 60'), Κοντοές (Καρδάρης 53'), Ντελορέντζι, Χιντζίδης, Ντιλορέντζο (Κατάλλντι 60'), Κόλν (Αντερέγκε 46'), Μεσσιδόρο, Λεμονής, Μπενίτεθ (Ψάνης 60'), Τοριμίνο Χιμένεθ

Μαρτίνς: «Θέλουμε να βελτιώσουμε την αποτελεσματικότητά μας»

ΟΦΗ: Νοκ-άουτ ο Μαρινάκης, αμφίβολος ο Καμάου για ΑΕΚ