ΕΠΣΗ: Έκανε το «4Χ4» η Μικτή Κ16 του Ηρακλείου, ισοπαλία για την Κ14

ΜΙΚΤΗ ΕΠΣΗ Κ 16
 clock 18:25 | 08/03/2023

Ακόμα μια ευρεία νίκη πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Μικτή Κ16 της ΕΠΣΗ.

Το Ηρακλειώτικο συγκρότημα κέρδισε με 5-0 το αντίστοιχο του Ρεθύμνου στα Μισίρια, συνεχίζοντας την πορεία του(4x4 στις νίκες) για την κατάκτηση της πρωτιάς στον κρητικό όμιλο του Πανελληνίου πρωταθλήματος.

Μάλιστα η Μικτή ΕΠΣΗ είχε και πέντε διαφορετικούς σκόρερ στο σημερινό παιχνίδι και συγκεκριμένα τους Χότζα, Τσαγκαράκη, Καλλέργη, Φθενάκη, Μαυρογιάννη.

Πριν από την έναρξη του αγώνα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων του τραγικού δυστυχήματος στα Τέμπη.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Χαχλιουτάκης, Βγόντζας, Κουμάκης (62΄Παπαδάκης), Φαιτάκης (72΄Τζιράκης), Κωσταντακόπουλος (62΄Ορφανουδάκης), Μαυρογιαννάκης, Παναγιωτάκης, Χότζα(72΄Μαυρογιάνης), Καλλέργης,Τσαγκαράκης (62΄Καλογιαννάκης Στ), Φθενάκης

Λασίθι-Ρέθυμνο

Ισόπαλο 2-2 έληξε το παιχνίδι της Μικτής Κ14 ΕΠΣΗ στα Μισίρια κόντρα στο Ρέθυμνο για την 4η αγωνιστική .

Με γκολ του Χατζηκυριάκου στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης, η Μικτή Ηρακλείου απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας από την αντίστοιχη του Ρεθύμνου. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με τον Θωμά στο 11΄, το Ηράκλειο ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Χριστουλάκη στο 21' ενώ το δεύτερο γκολ του Ρεθύμνου, σημείωσε ο Χρηστίδης στο 26'.

Η πρόκριση πάντως δυσκόλεψε για τη Μικτή 14 ΕΠΣΗ που μετράει μόλις μία νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ : Ψιμόπουλος (41’ Κετένογλου), Σωπάκης, Μανωλαράκης (70’ Δραγατάκος), Κλωνάρης, Δημήτρουλας, Βρέντζος (63’ Κάββαλος), Χριστουλάκης, Αδαμάκης, Χατζηκυριάκος, Βαρδουλάκης (63’ Καδιανάκης), Ρυακιωτάκης.