Επιστροφή στις νίκες η ΑΕΛ,2-0 τον Πιερικό

clock 22:51 | 31/10/2014

H ΑΕΛ νίκησε στο Αλκαζάρ τον Πιερικό με 2-0 ,με δυο γκολ του Στεφανίδη  και ανέβηκε στην κορυφή του Βορείου ομίλου της Football League .Μετα από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ μπήκε δυνατά στην επανάληψη και άνοιξε το σκορ στο 64’  με πέναλτι του Στεφανίδη ενώ στην ίδια φάση αποβλήθηκε ο Κοντσίδης Στη συνέχεια, τα πράγματα ήταν ευκολότερα για τους γηπεδούχους που βρήκαν τους κενούς χώρους και έφτασαν και σε δεύτερο γκολ με τον Στεφανίδη ξανά στο 77’ για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΛ: Αποστολίδης, Κοντοδήμος, Μουλόπουλος, Δεληζήσης, Σαρακατσάνος, Νεμπεγλέρας, Πινδώνης, Μπλέντι (55’ Βερντού), Τσιλιγκίρης, Περίκο (81’ Σίλβα Τζούνιορ), Στεφανίδης (79’ Μπιλά).
ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Πατσιογεώργος, Ντόσης (70’ Νικολίτσης), Λαμπάκης, Κοντσίδης, Ντόικιτς, Τσιάρας, Ελιομάρ (68’ Αλεξίου), Μυστακίδης, Γιαννούλης (80’ Σταματής), Μανίκας, Μάρκοβιτς.