Αθλητικά

Επισκοπή: Υποδέχεται τον Ασπρόπυργο

Επισκοπή Ρεθύμνου

Τον Ασπρόπυργο υποδέχεται η Επισκοπή σήμερα στις 5μμ στο ΔΑΚ Γάλλου “Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης”.σε εξ αναβολής παιχνίδι για την Football League.

Η Επισκοπή θέλει μαζί της την παράδοση, για να πλησιάσει περισσότερο τις πρώτες θέσεις.

Αναλυτικά, το σημερινό πρόγραμμα:

Νότιος όμιλος 

Επισκοπή - Ασπρόπυργος (8η αγωνιστική, 17:00) : Κρασαγάκης (Ηρακλείου) Μαυραντωνάκης, Δασκαλάκης (Ηρακλείου) 4ος: Πατεμτζής (Ηρακλείου)

Καλλιθέα - Ιάλυσος (10η αγωνιστική, 15:30) : Κατόπης (Σάμου) Φίλος (Βοιωτίας), Οικονόμου (Δυτ. Αττικής) 4ος: Πουλόπουλος (Πειραιά)

Βόρειος όμιλος 

Θεσπρωτός - Απόλλων Πόντου (10η αγωνιστική, 17:00) : Λεμπέσης (Πειραιά) Δημόπουλος (Φλώρινας), Φαλτάκας (Γρεβενών) 4ος: Τάσης (Ηπείρου)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΣΤΙΒΟΣ: Κορυφαίοι Έλληνες και ξένοι στα «Βενιζέλεια - Χανιά 2021»

 

Αθλητικά

Ευρωπαϊκές ''μάχες'' απόψε για ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό

Ολυμπιακός παοκ

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται απόψε (3/8) στις 10μμ τη Λουντογκόρετς, στον πρώτο αγώνα των δυο ομάδων για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League. Tο ματς θα μεταδοθεί από το MEGA.

 Από τα υπόλοιπα «ζευγάρια», ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Σπαρτάκ Μόσχας-Μπενφίκα, Γκενκ-Σαχτάρ Ντόνετσκ και Μονακό-Σπάρτα Πράγας, ενώ το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Τρίτη 3 Αυγούστου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ελλάδα)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)         22:00

Μάλμε (Σουηδία)-Ρέιντζερς (Σκωτία)

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-Μίντιλαντ (Δανία)

Γκενκ (Βέλγιο)-Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)

Κλουζ (Ρουμανία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Σερίφ Τιρασπόλ (Μολδαβία)

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Μονακό (Γαλλία)

Τετάρτη 4 Αυγούστου

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Λέγκια Βαρσοβίας

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία)-Μπενφίκα (Πορτογαλία)

Βήμα πρόκρισης αναζητά ο ΠΑΟΚ στην Ιρλανδία

Ενα σκορ που θα του επιτρέψει να διατηρήσει τον τίτλο του φαβορί για πρόκριση στα play offs του Europa Conference League, είναι ο στόχος του ΠΑΟΚ, που φιλοξενείται (03/08, 21:45 OPEN TV) από την Μποέμιανς στην Ιρλανδία, για τον πρώτο αγώνα του Γ΄ προκριματικού γύρου στην νεοσύστατη διοργάνωση της UEFA.

    Από τα υπόλοιπα «ζευγάρια», επικρατέστερες για την πρόκριση στην επόμενη φάση, είναι οι  Σιβασπόρ, Βασιλεία, Ρίγα, Πάσος Φερέϊρα, Φέγενορντ, Γάνδη, Αμπερντίν, Τραμπζονσπόρ, Αντερλεχτ και Φίτεσε, ενώ το πρόγραμμα, έχει ως εξής:

Τρίτη 3 Αυγούστου

Μποέμιανς (Ιρλανδία)-ΠΑΟΚ  21:45

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)-Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Πέμπτη 5 Αυγούστου
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-ΗΒ Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Τέουτα (Αλβανία)
Ρίγα (Λετονία)-Χιμπέρνιανς (Μάλτα)
Πρίστινα (Κόσοβο)-Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)
Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)-Σίβασπορ (Τουρκία)
Κουόπιο (Φινλανδία)-Αστάνα (Καζακστάν)
Σότσι (Ρωσία)-Παρτιζάν (Σερβία)
Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)-Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)
Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)
Ουίπεστ (Ουγγαρία)-Βασιλεία (Ελβετία)
Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)-Σαχτέρ Καραγκάντι (Καζακστάν)
Ελφσμποργκ (Σουηδία)-Βελέζ (Βοσνία)
Πάσος Φερέιρα (Πορτογαλία)-Λαρν (Β. Ιρλανδία)
Λουκέρνη (Ελβετία)-Φέγενορντ (Ολλανδία)
RFS (Λετονία)-Γάνδη (Βέλγιο)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία)-Ριέκα (Κροατία)
Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Αμπερντίν (Σκωτία)
Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)-Μόλντε (Νορβηγία)
Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)-Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)
Σούντουβα (Λιθουανία)-Ρούμπιν Καζάν (Ρωσία)
Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)-Κοπεγχάγη (Δανία)
Τσουκαρίτσκι (Σερβία)-Χάμαρμπι (Σουηδία)
Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)-Ζίλινα (Σλοβακία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Οσιγεκ (Κροατία)
Βοϊβοντίνα (Σερβία)-ΛΑΣΚ (Αυστρία)
ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)-Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)-Ντομζάλε (Σλοβενία)
Λάτσι (Αλβανία)-Αντερλεχτ (Βέλγιο)
Φίτεσε (Ολλανδία)-Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Champions League: Ο Ολυμπιακός με τον νικητή του Μάλμε-Ρέιντζερς, άν περάσει τη Λουντογκόρετς

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Χρυσός Ολυμπιονίκης ο Μίλτος Τεντόγλου (video)