ΕΚΑΣΚ: Στο Αρκαλοχώρι θα κριθεί ο τίτλος την Τετάρτη (15/6)-Νίκη της Αναγέννησης στο Ρέθυμνο

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
 clock 10:40 | 12/06/2022

Η Αναγέννηση Αρκαλοχωρίου κάνοντας εξαιρετική εμφάνιση επικράτησε εκτός έδρας του Ρεθύμνου με 48-41 και ισοφάρισε τη σειρά των τελικών σε 1-1. Έτσι ο τίτλος στο Παγκρήτιο πρωτάθλημα ανδρών της ΕΚΑΣΚ θα κριθεί σε τρίτο τελικό που θα γίινει την Τετάρτη (15/06) στο Αρκαλοχώρι.

Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 8-13, για να ολοκληρωθεί το ημίχρονο με το σκορ στο 20-24. Το ντέρμπι καλά κρατούσε, το Ρέθυμνο πλησίασε περισσότερο (31-32), αλλά η Αναγέννηση με… νύχια και με δόντια και “όπλο” την ψυχωμένη άμυνα μπόρεσε να διατηρήσει το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Διαιτητές: Μαλαμάς – Χριστινάκης – Σκανδαλάκης
Τα δεκάλεπτα: 8-13, 20-24, 31-32, 41-48

Ρέθυμνο (Δημήτρης Μητρόπουλος): Στέβοβιτς 8, Κούμουλος 10(2), Ασουμανάκης, Μαραυγάκης 6, Κωνσταντινίδης, Τσαρουχάς, Πεδιαδίτης, Ζουμπουλάκης 11, Τσιάτσιος 6, Μπιτζέκου, Φωτάκης, Τσαχάκης.

Αναγέννηση (Μύρων Παπαδάκης): Χαρωνίτης 3(1), Κριθινάκης 2, Κολοκοτρώνης, Σάντια, Καλογεράκης 11(1), Κοκοσάλης, Μαραγκάκης 12(2), Μορφιαδάκης, Κολαρετάκης 9, Σπυριδάκης 7, Αλετράς 4, Αποστολάκης.

Nations League: Σφραγίζει πρωτιά και άνοδο απόψε η Εθνική με νίκη επί του Κοσόβου

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 74-61: Μήνυμα τίτλου με επίδειξη δύναμης!