Έφτασε τα 700 γκολ ο Κριστιάνο Ρονάλντο (vid)

ronalndo
 clock 22:32 | 09/10/2022

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έφτασε σε ένα ακόμη ορόσημο στην αξιοσημείωτη καριέρα του, σημειώνοντας το 700ο γκολ της καριέρας του και χαρίζοντας το προβάδισμα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, απέναντι στην Έβερτον, στην εν εξελίξει μεταξύ τους αναμέτρηση στην Premier League.

Ο Πορτογάλος επιθετικός, ο οποίος δυσκολεύτηκε να κερδίσει λεπτά συμμετοχής με τον νέο προπονητή της Γιουνάιτεντ, Έρικ τεν Χαγκ, κλήθηκε από τον πάγκο στο πρώτο ημίχρονο στο Γκούντισον Παρκ, αντικαθιστώντας τον τραυματία Αντονί Μαρσιάλ, χαρίζοντας το προβάδισμα στην ομάδα του με 2-1 στο 44΄, μετά από 14 λεπτά παρουσίας του στον αγωνιστικό χώρο (μπήκε στο 29΄).

Το 700 τέρμα του σημειώθηκε 20 χρόνια και δύο ημέρες μετά το πρώτο του γκολ με τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας ως έφηβος. Τώρα είναι 10 γκολ μπροστά από το μεγάλο αντίπαλο του, Λιονέλ Μέσι.

Ήταν το 144ο γκολ του Ρονάλντο με την φανέλα της Γιουνάιτεντ, σε δύο θητείες του στο σύλλογο, ενώ μετρά επίσης 5 με τη Σπόρτινγκ, 450 με τη Ρεάλ Μαδρίτης και 101 με τη Γιουβέντους.

Μπάσκετ: Ξεκίνημα με νίκη στα Χανιά για ΟΦΗ-Ήττα του Εργοτέλη στην πρεμιέρα

Basket League: Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής