Copa Del Rey: Η άσημη Αλκογιάνο απέκλεισε την Ρεάλ Μαδρίτης (video)

Ρεαλ
 clock 09:39 | 21/01/2021

Μια μαύρη σελίδα στην ιστορία της έγραψε η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία κατάφερε να αποκλειστεί από ομάδα τρίτης κατηγορίας για το Copa Del Rey. Συγκεκριμένα οι Μαδριλένοι ηττήθηκαν 2-1 στην παράταση από την Αλκογιάνο εκτός έδρας και έμειναν εκτός συνέχειας για τη διοργάνωση.

Αντίθετα οι γηπεδούχοι ζουν το δικό τους όνειρο και πλέον κανείς και τίποτα δεν μπορεί να τους ξυπνήσει. O Ζινεντίν Ζιντάν που επέλεξε να παρατάξει την ομάδα με αλλαγές είδε την ομάδα του να προηγείται λίγο πριν το ημίχρονο με τον Έντερ Μιλιτάο (45’) αλλά δέκα λεπτά πριν το τέλος η Αλκογιάνο έστειλε το ματς στην παράταση μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Σόλμπες.

Στο 110’ η Αλκογιανο έμεινε με παίκτη λιγότερο, όμως στο 115ο λεπτό από φάση που ξεκίνησε έπειτα από κόρνερ της βασίλισσας, οι γηπεδούχοι έφυγαν στην κόντρα και βρήκαν το πιο σημαντικό γκολ της ιστορίας τους από τον Χουανάν που έκανε το τελικό 2-1.

ΟΦΗ: Βράζουν οι οργανωμένοι ,ανακοίνωση με σκληρές εκφράσεις!

Σίμος: «Εγώ είμαι ο πρώτος που φταίει»(vid)