Champions League: Νίκες για Τσέλσι, Μπάγερν και Γιουβέντους (highlights)

clock 00:05 | 15/09/2021

Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις του στο Champions League oι Τσέλσι, Μπάγερν Μονάχου και Γιουβέντους. Οι «μπλε» με γκολ του Λουκάκου νίκησαν εντός έδρας την Ζενίτ, ενώ εύκολο βράδυ είχαν οι «μπιανκονέρι» στην έδρα της Μάλμε.

Η ομάδα της Ιταλίας καθάρισε με τρία γκολ στο πρώτο μέρος την υπόθεση νίκη. Όσον αφορά την Μπάγερν, η ομάδα της Βαυαρίας ήταν ανώτερη από την Μπαρτσελόνα και πανηγύρισε την νίκη με 3-0.

Τι και αν βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Κριστιάνο Ρονάλτο στο 3ο λεπτό, η Γιουνγκ Μπόις κατάφερε να κάνει την μεγάλη έκπληξη στη φετινή πρεμιέρα των ομίλων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Οι Ελβετοί αφού πρώτα ισοφάρισαν με τον Ενγκαμαλό, εκμεταλλεύτηκαν το φθηνό λάθος του Λίγνκαρντ στις καθυστερήσεις και με σκόρερ τον Σιεμπάτσο πήραν την νίκη.

Στο ματς που διεξήχθηκε στην Ισπανία η Σεβίλλη έμεινε στο 1-1 με την Σάλτσμπουργκ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν την νίκη αλλά ευστόχησαν μόνο στο ένα από τα τρία συνολικά πέναλτι που κέρδισαν στην αναμέτρηση.