Ατρόμητος-ΟΦΗ 2-2: Φιλική ισοπαλία στο Ελ Πάσο (βίντεο)

Ατρόμητος ΟΦΗ
 clock 20:44 | 05/08/2023

Ο ΟΦΗ αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 15' αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον Ατρόμητο σε φιλικό που έγινε στο Ελ Πασο. Η κρητική ομάδα είχε καλή εικόνα μόνο στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο ΟΦΗ μπήκε πολύ νωθρά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα να δεχτεί δύο γκολ στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο.

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ στο 13 στην κόντρα επίθεση με εξαιρετικό πλασέ τον Γιουμπιτάνα.

Νέα κόντρα επίθεση για τον Ατρόμητο στο 15' και ο Ρομπάιγ με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνει το 2-0.

Ο ΟΦΗ μείωσε στο 41'. Ο Μπάκιτς βρήκε ωραία τον Μπιφουμά και αυτός με ωραίο πλασέ  έκανε το 2-1.

Στο δευτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος ξεκίνησε καλύτερα είχε δυο καλές ευκαιρίες για το 3-1 τις οποίες δεν αξιοποίησε. Ετσι ο ΟΦΗ κατάφερε με ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς του Νέιρα να ισοφαρίσει στο 79'.

Μάλιστα η Κρητικη ομάδα έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 87' με τον Αποστυολάκη για να πάρει την πρώτη φιλική της νίκη.

Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Πασαλίδης, Λαμπρόπουλος, Αμπάντα, Λάρσον, Μεγιάδο, Μπάκιτς, Τοράλ, Ριέρα, Μπιφουμά, Φελίπε

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Έρλινγκμαρκ, Γκονζάλες, Φριτζόνσον, Ρομπάιγ, Βέργος, Γιουμπιτάνα

Δείτε εδώ τα γκολ του αγώνα

ΟΦΗ: Στο «Αρτέμιο Φράνκι» και με κόσμο το φιλικό με την Φιορεντίνα - Τουρκικό ενδιαφέρον για Ντίκο

Καλλιτεχνική κολύμβηση: Πρωταθλήτρια Ευρώπης στο ντουέτο η Κρητικιά Ιφιγένεια Κρομμυδάκη