Ατρόμητος-ΟΦΗ 1-0: Δεύτερη φιλική ήττα στην Αθήνα

ΟΦΗ
 clock 20:59 | 29/08/2020

Ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα και στο δεύτερο φιλικό του στην Αθήνα, αυτή τη φορά από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι με 1-0.

Η κρητική ομάδα ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο ωστόσο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέλαβαν τα ηνία και έφτασαν με τον Γούτα στο 60 στη φιλική νίκη.

Οι Κρητικοί έχασαν πολλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα.

Συγκεκριμένα, στο 15’ ο Βαζ δεν πρόλαβε να εκτελέσει από πολύ καλή θέση και κόπηκε, ενώ στο 16’ και στο 21’ ο Γιαννιώτης επενέβη σωτήρια λέγοντας «όχι» σε Στάικο και Σαρδινέρο αντίστοιχα. Ο τελευταίος, είχε και ένα καλό σουτ που πέρασε άουτ στο 31ο λεπτό.

Ο Ατρόμητος, είχε απειλήσει ελάχιστα στην πρώτη ώρα αγώνα, όμως ακριβώς στο 60’ χτύπησε για άλλη μία φορά σε στημένη φάση, όπως είχε κάνει και κόντρα στην ΑΕΚ.

Συγκεκριμένα, ο Ούμπιδες εκτέλεσε φάουλ και ο Γούτας πήρε την κεφαλιά από κοντά γράφοντας το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης (75' Θεοδωράκης), Ρισβάνης, Γκαλβάο (46' Κιβρακίδης), Γούτας (75' Στρούγγης), Γκάλο, Τομάσεβιτς (75' Νταβιώτης), Μπουσουλάτζιτς (57' Ούμπιδες), Σάλομον (75' Νάτσος), Μουνίθ (46' Γιακουμάκης), Ραμπέλο (75' Αγκάγιεφ), Μανούσος (57' Κωτσόπουλος)

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου (46' Βάτερμαν), Μαρινάκης (81' Βαφέας), Διαμαντής (46' Βούρος), Γιαννούλης (77' Σελίμοβιτς), Κοροβέσης (64' Ουές), Στάικος (77' Νέιρα), Σακόρ (64' Νοικοκυράκης), Βαζ (81' Μίγγος), Σαρδινέρο (64' Σουρνάκης), Γρίβας (64' Ναμπί), Γκαργκαλατζίδης (46' Φιγκεϊρέδο).