Αταλάντα-Ολυμπιακός 2-1: Τον «πλήγωσαν» τα κόρνερ(vid)

ολυμπιακος-αταλαντα
 clock 00:02 | 18/02/2022

Δεν κατάφερε ο Ολυμπιακός να ολοκληρώσει την προσπάθεια που έκανε στο πρώτο ημίχρονο και ηττήθηκε με σκορ 2-1 από την Αταλάντα. Η πειραϊκή ομάδα αιφνιδίασε στο πρώτο ημίχρονο τους γηπεδούχους, προηγήθηκε αλλά έχασε τη μεγάλη ευκαιρία για να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το «Gewiss Stadium» και πλέον στη ρεβάνς του «Γ. Καραϊσκάκης», την Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου, θα έχει αρκετή δουλειά.

Η ομάδα του Πειραιά έκανε ένα πολύ καλό τακτικά πρώτο μέρος και προηγήθηκε με το γκολ του Τικίνιο στο 16'. Στην επανάληψη, ωστόσο, το σκηνικό άλλαξε με τους Ιταλούς να κλείνουν τον Ολυμπιακό στα καρέ του και να βρίσκουν δύο γκολ από κόρνερ με τον Τζιμσίτι (61', 63'). Οι "ερυθρόλευκοι" φωνάζουν για το πρώτο γκολ θεωρώντας πως η μπάλα δεν είχε βγει κόρνερ.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ (Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι): Μούσο, Τολόι, Ντεμιράλ, Τζιμσίτι, Μέλε (87΄ Χάτεμπερ), Ντε Ρουν (72΄ Φρόιλερ), Πεσίνα (46΄ Κουπμάινερς), Πετζέλα, Μαλινόφσκι (65΄ Μιχάιλα), Πάσαλιτς, Μουριέλ (46΄ Μπογκά).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ, Λαλά, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσουκ, Εμβιλά (85΄ Μποιυχαλάκης), Αγκιμπού Καμαρά, Μασούρας (64΄ Μαντί Καμαρά), Ονιεκούρου (85΄ Ρόνι Λόπες), Τικίνιο (72΄ Ελ Αραμπί).

Τένις: Με το... δεξί στην Μασσαλία ο Τσιτσιπάς

Μίντιλαντ - ΠΑΟΚ 1-0: Ο Άντερσον…χάλασε τα γενέθλια του Λουτσέσκου (vid)