Άρης -ΟΦΗ 3-1: Δυσκόλεψε η πρόκριση για την Κρητική ομάδα (video)

οφη αρησ
 clock 19:03 | 01/12/2021

Την ήττα με 3-1 γνώρισε ο ΟΦΗ από τον Άρη στο Kλεάνθης Βικελίδης και η πρόκριση στους ''8'' του κυπέλλου Ελλάδας θα κριθεί στη ρεβάνς που θα γίνει στις 23 Δεκεμβρίου στο Ηράκλειο. Ο Άρης ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχε 2 γκολ με ισάριθμα πέναλτι.  Ο ΟΦΗ ισορρόπησε στο β΄μέρος το παιχνίδι, μείωσε με τον Καστάνιος στο 56', έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Λαμπρου για το 2-2 και στη συνέχεια δέχτηκε τρίτο γκολ από τον Ιτούρμπε στο 91'.

Στο 16ο λεπτό του αγώνα με τον ΟΦΗ, ο Μπρούνο Γκάμα ανοίγει το σκορ για τον Άρη, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Καμαρά από τον Βούρο, μετά από υπόδειξη του VAR στον διαιτητή Φωτιά.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, ο Καμαρά διπλασιάζει τα τέρματα για τον Άρη, πάλι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Εντιαγέ από τον Μεγιάδο, και ξανά μετά από υπόδειξη του VAR στον διαιτητή Φωτιά.

Ο ΟΦΗ κατάφερε να μειώσει στο 56 με ωραίο πλασέ του Καστάνιος

Ο ΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 76' για την ισοφάριση. Ο Λάμπρου ντρίμπλαρε τον Μπράμπετς, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κατέληξε άουτ.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Ιωνικός – ΠΑΟΚ: Ζητά την αναβολή τους η αστυνομία λόγω Πάπα και επετείου Γρηγορόπουλου

Super League: Με 8 αγωνιστικές κινδυνεύει ο ΠΑΟΚ για τα επεισόδια με τον Άρη