Α1 ΕΠΣΗ: Νίκη για τον ΑΟΤ, ισοπαλία για Μοχό και Μινωική

aot
 clock 18:50 | 25/10/2023

Δύο εξ αναβολής αναμετρήσεις έγιναν σήμερα για την 1η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Στο Τυμπάκι, ο ΑΟΤ συνέχισε τη νικηφόρα πορεία του, επικρατώντας 4-0 της Δαμάστας. Ο Μεταξάκης άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη σκόραραν οι Παπανδρέου, Μεταξάκης (δεύτερο γκολ) και Γρηγοράκης.

«Μοιρασιά» στο γήπεδο του Μοχού, όπου η ομώνυμη ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τη Μινωική. Περογαμβράκης και Κουρουγκιαβούρης σκόραραν για  τους φιλοξενούμενους(0-2), όμως οι γηπεδούχοι είχαν τις «απαντήσεις» με τους Κεφάκη και Ποντίκαλη να πετυχαίνουν τα γκολ της ισοφάρισης(2-2).