Α1 ΕΠΣΗ: Με νίκες και πολλά γκολ οι πρωτοπόροι-Κυπελλούχος Λασιθίου o AOAN

ΜΙΝΩΙΚΗ-ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ
 clock 23:24 | 06/04/2022

Η «κούρσα» του τίτλου καλά κρατεί στην Α1 ΕΠΣΗ, με την κατάσταση να παραμένει αμετάβλητη στην κορυφή μετά τη σημερινή εμβόλιμη 28η αγωνιστική.

ΠΑΝΟΜ-Μοίρες                        0-4

Ασίτες-Τριτωνία                   3-0 (α.α.)

Κυπελλούχος Λασιθίου ο ΑΟΑΝ

Κυπελλούχος Λασιθίου για την αγωνιστική περίοδο 2021/22 αναδείχθηκε ο ΑΟΑΝ που επικράτησε στον τελικό της Νίκης Σητείας με 4-0 στο "Βουζουνεράκειο" στάδιο της Ιεράπετρας.

Ο 39ος τελικός “Γιάννης Δρακωνάκης” βρήκε τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια στην ανάπαυλα χωρίς τέρματα (0-0).

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο ΑΟΑΝ ήταν καταιγιστικός απέναντι στην πρωταθλήτρια Λασιθίου και σκόραρε τέσσερις φορές φθάνοντας θριαμβευτικά στο τρόπαιο.

Το σκορ άνοιξε στο 58ο λεπτό ο Παπαδόπουλος από το ημικύκλιο της περιοχής και επτά λεπτά αργότερα (65′) ο Νοκάι διπλασίασε τα τέρματα του ΑΟΑΝ.

Ο Αυγουστάκης έδωσε στο 75′ από κοντά “αέρα” τριών τερμάτων στην ομάδα του μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου για να διαμορφώσει ο Μάριος Παπαδόπουλος ένα λεπτό αργότερα (76′) (περνώντας και τον τερματοφύλακα) το τελικό 4-0.

Μαραντόνα: Στα 4,79 εκατ. € η φανέλα του στον προημιτελικό με την Αγγλία

ΜΠΑΣΚΕΤ: Ο ΟΦΗ ηττήθηκε για 4η φορά στους τελευταίους 5 αγώνες