Τρίτη νίκη της Κ19 του ΟΦΗ

clock 13:00 | 12/02/2017

«Χόρευαν» στην βροχή οι μικροί της Κ19 του ΟΦΗ και κέρδισαν με 3-0 τον Kισσαμικό, για το αντίστοιχο πρωτάθλημα της Stoiximan.gr Football league.
Η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη, η οποία πέτυχε την τρίτη της νίκη, σε ισάριθμα παιχνίδια, είχε εξαιρετική εικόνα στο πρώτο 25λεπτο του αγώνα, διιάστημα στο οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ, κάτω απο δυνατή βροχή!
Ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το 3-0 έμεινε μέχρι το τέλος.
Στο 3' ο Ρεμούνδος έκανε το 1-0, στο 20' ήταν η σειρά του Κουράκη να διπλασιάσει τα τέρματα του ΟΦΗ, μετά απο έξοχη μπαλιά του Κοντογιάννη. Στο 22' ο Πλευράκης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0.
Ο Κισσαμικός είχε δοκάρι στο 40' με τον Λουβιτάκη.
Κ19 ΟΦΗ: Παναγιώτου, Ρουσάκης, Παπαδομανωλάκης, Ξενοκτιστάκης, Μανιαδής, Κοντογιάννης, Πλευράκης,Σουρνάκης, Κοκολογιάννης, Ρεμούνδος, Κουράκης.
Επαιξαν ακόμη οι : Λαγουδακης, Λαμπριανίδης, Μπελαδάκης, Περδίκης, Σταυρακάκης.